Kara propaganda yapılıyor

Giriş Tarihi: 14.9.2014

Melih Gökçek, Meclis toplantısında su ile ilgili propaganda yapıldığını söyledi

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısına, şebeke suyu ile ilgili iddialar damgasını vurdu. Başkan Melih Gökçek, iftira atıldığına dikkat çekerek, "Ankara'da şebeke suyu tartışması tamamen seçimlere dayalı. Bir avuç suda fırtına kopartılıyor. Su konusunda spekülasyonlar var. Bunun nedeni ise tamamiyle seçimlere dayalı. Kara propaganda yapılarak özellikle belediyenin çalışmalarına leke getirilmek isteniyor" dedi.

NAZLIAKA'YA YÜKLENDİ

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya yüklenen Gökçek, "Aylin Hanım ailece hasta olmuş, İçişleri Bakanlığı'na soru önergesi veriyor. Tarlada sulama için kullanılmayacak su Ankaralılar'a içiriliyor diyerek konuyu Meclis'e taşınıyor. Şimdi Aylin Hanım'ın evine gidelim. Evinde şebeke suyu kullanıyor mu kullanmıyor mu? Kamuoyunun bilgisine sunalım. Hem suyu kullanmıyor hem ishal oluyor. Bunu anlamak mümkün değil" dedi.

DOKTORLARA SUÇ DUYURUSU
İdeolojik propaganda yapmakla suçladığı Ankara Tabipler Odası'na bağlı doktorları da eleştiren Melih Gökçek, şöyle konuştu: "Odalar, ishal olayının geçen yıla göre 2.5 kat arttığını söylemiş. Böyle bir veri yok, kendileri uyduruyor, kendileri inanıyor. Odaya üye doktorlar ishal nedeniyle gelen hastalara 'bunlar Ankara'nın suyundan' diyor. Ama bunu raporlarına yazmıyorlar. Vatandaşlara sesleniyorum. Bundan sonra hangi doktor size bunu söylerse bize şikayet edin. O doktor hakkında Sağlık Bakanlığı'na suç duyurusunda bulunacağım."

BENTDERESİ'NİN ADI DEĞİŞTİ
Toplantıda ayrıca Altındağ Bentderesi'nin ismi Hacıbayram Bulvarı olarak değiştirilirken Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü'ne ait Ala Restorant TBMM'ye devredildi. Gökçek, "Siyasi baskılara dayanamadım ve vermek zorunda kaldım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kara propaganda yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN