Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Damacana solcuları tartışması alevlendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in SABAH Ankara'ya yaptığı "damacana solcuları" yorumuyla Başkent'teki su tartışması iyice kızıştı

Sabah Ankara'nın "Damacana Solcuları" haberi sonrasında Meclis'te basın açıklaması yapan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, elinde Ankara'nın şebeke suyunun kirli olduğunu doğrulayan bir rapor olmadan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e yüklenmeye devam etti. Nazlıaka, Gökçek'in ruh sağlığıyla ilgili iddialarda bulunurken, Gökçek ise "Aylin Hanım'a rica edin doktoruma kendisini muayene ettireceğim" dedi.

"BENİ DAVAYLA TEHDİT EDECEK"
Başkent'in gündemini uzun süredir meşgul eden şebeke suyu tartışmaları dün de tüm hızıyla devam etti. Nazlıaka, Ankara'nın şebeke suyu ile ilgili Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'e yüklendi. "Benden yaşadığımız rahatsızlığa yönelik sağlık raporu istiyor" diyen Nazlıaka, "Ben ona binlerce vatandaşın raporunu getiririm ama önce o ruhsal sağlığının yerinde olduğuna dair rapor getirsin. Şimdi beni yine dava açmakla tehdit edecek. Gökçek'ten korkan onun gibi olsun" dedi.

"KENDİNİ ELE VERİYOR"
Nazlıaka'nın ardından gazetecilere açıklama yapan Gökçek, "Aylin Hanım'a rica edin doktoruma kendisini muayene ettireceğim. Sudan mı değil mi ona göre cevap vereceğim" dedi. "Devlet bize raporları vermiyor" diyen Nazlıaka'ya "Arkadaş peki raporlar eline geçmiyorsa sen bu konuya hangi raporla kanaat sahibi oluyorsun? Böyle bir saçmalık olabilir mi? Kendi kendini ele veriyor" şeklinde konuştu.

'RAPORUN YOK, NE KONUŞUYORSUN'
Nazlıaka'nın iddialarına kargaların bile güleceğini dile getiren Gökçek, "Tam bir aciziyet yaşıyor. Yanında Tabipler Odası Başkanı'nı da götürmüş, benim söylediklerimin doğruluğu ortaya çıkıyor. Ben daha önce el birliği yaptıklarını söylemiştim. Bunu ispat etmiş oldular. Tabipler Odası Başkanı'na soruyorlar: Elinizde sudan olduğuna dair bir rapor var mı? diye, o da 'Hayır yok' diyor. Yok da ne konuşuyorsun? Koca Tabipler Odası başkanısın. Niye atıyorsun? Ağzındaki lafı niye geveliyorsun? Tekrar söylüyorum Aylin Hanım'ı muayene ettirmek istiyorum" diye konuştu. Gökçek, Ankara'da Halk Ekmek'in ekmek fiyatını belirlemesi gibi su fiyatını da dengelemeyi düşündüklerini söyledi. Gökçek, "Depoda 1 lira 25 kuruş olan su size 11 liraya geliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Damacana solcuları tartışması alevlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN