Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gecekondu sakinleri konutlarına kavuşuyor

Giriş Tarihi: 18.9.2014

Mamak Kusunlar ve Üreğil'de hak sahibi olmayan vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ tarafından yapılan konutların teslimatı bugün yapılacak

Mamak Kusunlar ve Üreğil Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bulunan ancak belgesi olmadığı için hak sahibi olamayan gecekondu sahipleri için üretilen konutların teslimi bugün kura çekimiyle gerçekleştirilecek. Kusunlar'da bin 374 konutun son partisi olan 316 konut ile Üreğil Mahallesi'nde üretilen 48 konut, saat 14.00'te Mamak Saimekadın Köprüsü karşısındaki Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde düzenlenecek kura töreni ile sahiplerine teslim edilecek.

KONUTLAR PROTOKOLE YAPILDI
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Mamak ilçesi Kusunlar bölgesinde ucuz konutlar üretildiğini belirten yetkililer, "Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında kalıp tapulu arsası ya da tapu tahsis belgesi olmayan belgesiz gecekonduların sahipleri ile enkaz bedelleri peşinata sayılmak üzere sözleşmeler yapıldı. Ardından da bölgede konutların yapımı gerçekleştirildi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gecekondu sakinleri konutlarına kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN