Kazan ve Polatlı'da '10 numara' baskın

Kaçakçılık polisi, Kazan ve Polatlı'da "10 numara yağ" satışının yapıldığı tespit edilen iki TIR'a el koydu. Kaçakçılar TIR'ları istasyon gibi kullanıyordu

Giriş Tarihi: 21.9.2014
Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında Kazan ve Polatlı'da "10 numara yağ" satışı yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Çalışmayı derinleştiren ekipler kaçakçıların istasyonlara park ettiği iki ayrı TIR'ı akaryakıt istasyonu gibi kullandığını tespit etti. TIR'ların dorsesine kurdukları özel düzenekle pompa gibi kullanarak satış yapan kaçakçılara baskın yapıldı. TIR sahipleri ile çalışanlar ve yakıt alanlar gözaltına alındı. 1 ton 700 litre civarında kaçak akaryakıta da el konuldu.

BAYRAMI ZEHİR ETMİŞTİ

Ramazan Bayramı tatilinde yolcu otobüsleri ile toplu taşımada kullanılan özel halk otobüslerindeki yangınlardan sonra emniyet alarma geçmişti. Polis, Ankara'da sanayi siteleri başta olmak üzere şehir merkezine uzak ya da dış ilçelerde bulunan akaryakıt istasyonlarında satışı yapılan ve halk arasında "10 numara yağ" olarak bilinen hileli akaryakıta yönelik düğmeye basmıştı. Bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde Polatlı ve Kazan'da iki ayrı iş yerinin önünde park halindeki TIR'lar dikkat çekti.

HER TÜR ARACA SATIŞ YAPILIYORDU
Bir süre izlemeye alınan iş yerindeki hareketlilik üzerine polis çalışmasını derinleştirdi. İzlenen istasyonlara zaman zaman kamyon, çekici, araç ve otobüslerin yanaşıp TIR'lardan akaryakıt yüklemesi yapıldığı belirlendi. Düğmeye basan ekipler, iş yeri sahipleri ile çalışanları gözaltına alarak haklarında "Kaçakçılık Kanununa Muhalefet"ten işlem yaptı. Özel düzenekle istasyon pompası gibi çalıştırılan TIR dorselerinde ise 1 ton 700 litre "10 numara yağ" olarak bilinen kaçak akaryakıt ele geçirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazan ve Polatlı'da '10 numara' baskın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN