Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali Erdoğan: İlhan Cavcav tebriği hak etti!

Giriş Tarihi: 23.9.2014
İlhan ağabey, başkanlık kadar teknik direktörlükte de başarılı olduğunu gösterdi… 40 yıla aşkın süredir futbolun içinde. Bir anlamda futbolun sarrafı… Teknik direktör göreve getirirken ve futbolcu transfer ederken sarrafın hassas terazisi gibi dikkat eder…
Bazı sarrafların gramda yaptığı yanılma gibi İlhan ağabeyin de yanılmaları olmuştur….
Eskişehirspor karşısında hem de deplasmanda alınan galibiyette büyük pay sahibi olduğu gerçeğini kimse yadsıyamaz… Sahaya çıkıp veya kulübede oturup takımı yönlendirmedi ama futbolculara moral ve güven verdi. Bunun sonucu da üç puan geldi.
Bu sonuç Gençlerbirliği'ni yanıltmamalı.
Hele hele İlhan ağabeyi hiç yanıltmamalı…
Şu anda takımı çalıştıran, yıllarını futbola vermiş aynı zamanda akademisyen olan Osman Nuri Işılar'a haksızlık yapmak istemiyorum… Altyapıda görev yapan Işılar'ın, yetiştirdiği gençlere değer verip sahip çıkması gelecek için umut olabilir… Ama bu yükü kaldırabilirler mi?
Zamanla göreceğiz…
İlhan ağabey yaptığı iyi işleri, kendi açıklamalarıyla gölgede bırakıyor.
Teknik direktörlük kursu açmak İlhan ağabeyin işi olmamalı. İlhan ağabeyin işi yönetici yetiştirmek olmalıdır.
Gençlerbirliği bu hafta Balıkesirspor karşısında dikkatli, sabırlı olmalı ve savunma güvenliğini elden bırakmamalı. Balıkesirspor karşısında kaybedilecek puan, karizmayı çizdirir…

Yiğiner'e haksızlık
Ankaragücü'nün, Hatayspor karşısında oynadığı futbolla kazanması zordu. Özellikle orta alan etkili olmayınca, forveti gollük pozisyon üretemedi… Kapanan Hatayspor defansını da açmakta hiçbir organizasyon yapılmayınca çok önemli iki puanı kaybetti. Ligin henüz başı. Kaybedilen 6 puan önemli.
Telafisi mümkün olabilir.
Ancak sabırlı olmak gerekir. Başkan Mehmet Yiğiner, gerçek Ankaragüçlü olmayan kişilere "TENEKE" benzetmesinde bulundu. Yer yerinden oynadı….
Hatayspor karşısında taraftarların Yiğiner'e "TENEKE" başkan ve "Melih Gökçek'in uşağı" benzetmesi hiç de hoş değil… Gerçek Ankaragücü taraftarları başta başkanı olmak üzere camiasına sahip çıkar… Yıllardır bu geleneği ve kültürü var. Yiğiner Gökçek'in uşağı da hani söz verilen 2 milyon lira... Demek ki söylemleriniz yanlış.
Söylemleriniz Ankaragücü'ne destek olmalı. Başkent'in markasıdır ANKARAGÜCÜ. Bu markayı yaşatmak Başkent'in havasını tenefüs eden herkesin görevi… Özellikle de taraftarların…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Erdoğan: İlhan Cavcav tebriği hak etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN