Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazlıaka ishalle ucuz kurtulmuş

Kaçak kuyu suyu kullandığı ortaya çıkan CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın evinden alınan örneklere göre suyun mikrop yuvası olduğu belirlendi

Villasında kuyudan kaçak su kullandığı ortaya çıkan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın suyunun bakteriyolojik tahliller sonucunda ishal, tifo ve kolera gibi hastalıklara neden olan koliform bakteri oranı, laboratuar aygıtlarının ölçebileceği 200 değerinin çok üzerinde çıktı. ASKİ ekipleri, Nazlıaka'nın villasına su götüren depodan alınan örneklerin test sonuçlarında yüksek oranda patojen bakteri tespit edildiğini açıkladı.

SONUÇ İNANILMAZ

Aylin Nazlıaka'nın villasından alınan örneklerin laboratuar testlerinin tamamlanmasının ardından bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "ASKİ ekiplerimizce kaçak su kuyusuyla su verilen Aylin Nazlıaka'nın villasını besleyen depodan alınan su numuneleri incelemesinde inanılmaz bir sonuç ortaya çıktı. Alınan su numunesinde yapılan bakteriyolojik tahliller sonucunda 100 cc'de toplam koliform bakteri sayısı sıfır olması gerekirken 200'ün üzerinde olduğu belirlenmiştir. Bu da Aylin Nazlıaka'nın hastalık yapan bakterilerle birebir muhatap olduğunu net bir şekilde ortaya çıkarmıştır" dedi.

ÖZÜR DİLEMELİ
Nazlıaka'nın Ankaralılardan özür dilemesi gerektiğini ifade eden Gökçek, "Nazlıaka, kullandığı kaçak kuyu suyunun ve paslı depolardan musluğuna aldığı suların kurbanı olmuştur. Biz iddia ettik, tespit ettik, tahlil yaptık ve Aylin Nazlıaka'nın kesin ishal nedenini ortaya koyduk. Şimdi Aylin Nazlıaka'ya düşen şebeke suyu hakkındaki yalan ve iftira niteliği taşıyan beyanlarını ispat etmesidir ya da çıkıp taciz ve tahrik ettiği Ankaralılardan özür dilemesidir" şeklinde konuştu.

SU UYGUN DEĞİL

Nazlıaka'nın kullandığı suyun bakteriyolojik yönden 17 Şubat 2005 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ilgili yönetmelik hükümlerine uygun olmadığı da ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazlıaka ishalle ucuz kurtulmuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN