Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek'ten belgeli yalanlama

Giriş Tarihi: 24.9.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, CHP'li Nazlıaka'nın "Veriler doğru değil" iddialarına belgelerle yanıt verdi

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki su polemiği dün de sürdü. Villasında kullandığı sudan alınan örneklere göre hazırlanan ASKİ raporunda, ciddi sağlık problemlerine yol açabilecek bakterilere rastlandığının belirtilmesine itiraz eden Nazlıaka "Veriler doğru değil" derken Gökçek, "Aylin Hanım yalan söylüyor. Numuneleri depodan aldık" diye cevap verdi

"NUMUNE KUYUDAN ALINMADI"
Belediye binasında düzenlediği basın toplantısında görüntü ve belgelerle iddialara cevap veren Gökçek, "Artık basının karşısına da pek çıkmıyor. Aylin Hanım bir bildiri dağıtmış. Ve bu bildirinin içerisinde bize suçlamada bulunmuş. Bunun tek kelime ile karşılığı yalan. Aylin Hanım yalan söylüyor. Resimler ve video ile ispat edeceğim. Numuneleri direk depodan aldık. Yani Aylin Hanım'ın dediği gibi kuyudan alınmadı" dedi.

"BUNDAN SONRA HASTA OLMAZ"

Nazlıaka'nın şebeke suyuyla ilgili attığı çamurların kendi yüzüne yapıştığını ifade eden Melih Gökçek, "Aylin Hanım'ın deposuna insan temiz girse kirli çıkar. Aylin Hanım'ın kuyu suyunu kesip şebeke suyu vererek kendisini güvence altına aldık. Bundan sonra hasta olmaz" diye konuştu.

"KOCANI ATEŞE ATTIN"
"Faturalarla eşim ilgileniyor bu konuda bilgim yok" diyen Nazlıaka'nın eşini ateşe attığını söyleyen Gökçek, "Aylin Hanım kocasını aslanın ağzına attı. Bari kocanı koru. Mahkemeye gönderdim. O içeriye girsin. Bana dokunmasınlar ne de olsa kendisinin dokunulmazlığı var. Yaktı kocasını perişan etti " diye konuştu.

NAZLIAKA KOMŞULARINI DA YAKTI
ASKİ ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucu kaçak kuyu su kullandığı tespit edilen Aylin Nazlıaka ve 20 komşusuna "kaçak su" kullanmaktan dolayı 749 bin 605 TL para cezası kesildi. Aylin Nazlıaka'ya düşen para cezası ise 28 bin 418 TL olarak açıklandı. Öte yandan Gökçek, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök'ün Ankara'daki kaçak su kullanımı ile ilgili Meclis'e soru önergesini verdiğini söyledi. Gökçek , "Aylin Hanım'ın kaçak su kullanma neticesinde vatandaşın dikkatini çekmek için özellikle Sayın Levent Gök'ün vermiş olduğu önerge dolayısıyla teşekkür ediyorum. Levent Bey benden ilk defa bir teşekkür alıyor. Bakalım Aylin Hanım buna nasıl cevap verecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek'ten belgeli yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN