İki aylık bebeğini ilk kez kucakladı

Terör örgütü IŞİD'in Musul'daki konsolosluk baskınında alıkoyduğu Özel Harekatçı Sinan Gökhan, ilk kez gördüğü iki aylık bebeğini kucağına aldı

Giriş Tarihi: 25.9.2014
Işid tarafından kaçırıldıktan 101 gün sonra kurtarılan Özel Harekatçı Sinan Gökhan, SABAH Ankara'ya konuştu. Ankara Mamak'taki ailesiyle hasret gideren ve rehin alındıktan sonra doğan 2 aylık bebeğini de ilk kez gören Gökhan, "101 gün özlem dolu, hasret dolu geçti ve sonu mutlulukla bitti. Ailemizi görünce, vatanımıza dönünce her şeyi unuttuk" diye konuştu.

"CEZAEVİNDE GİBİYDİK"
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün evinde ziyaret ettiği Özel Harekat Polis Sinan Gökhan, yaşadığı 101 günlük esaretin detaylarını anlattı. Musul'a gittikten bir hafta sonra IŞİD tarafından rehin alındıklarını söyleyen Gökhan, "Kaçırıldıktan sonra 8 kez yerimiz değiştirildi. Bu süre boyunca cezaevinde gibiydik. Sadece belli saatlerde havalandırmaya çıkmamıza izin veriliyordu" dedi.

KATLİAMLARINI İZLETTİLER
IŞİD militanlarından fiili bir baskı görmediklerini söyleyen Gökhan, "Rehin olduğumuz süre içinde militanlardan fiili bir baskı görmedik ama Musul'da yaptıkları bütün katliamları videolara çekip bize izletiyorlardı. O görüntüleri izlemek üzerimizde büyük bir baskı oluşturuyordu. Bu da bizi psikolojik olarak çok zorluyordu" şeklinde konuştu.

"TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK"
Hiçbir zaman karamsarlığa düşmediklerini söyleyen Özel Harekatçı Gökhan, "Biz ülkemizin namusuyduk ve eninde sonunda bizi kurtaracaklarını biliyorduk. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Tüm dünyaya devletimizin gücünü gösterdik" diye konuştu.

OĞLUNUN İSMİNİ RÜYASINDA GÖRMÜŞ
Musul'da rehin tutulurken bir çocuğu daha olan 25 yaşındaki Sinan Gökhan, "Göreve giderken eşim hamileydi. Çocuğumuzun adını Ahmet Vefa koyacaktık. Orada bir rüya gördüm ve çocuğumun adının Emir olduğunu gördüm. Burada havaalanında çocuğumu kucağıma alırken ilk sorduğum soru çocuğun isminin ne olduğuydu. Eşim, orada rüyada gördüğüm Emir ismini bebeğimize koymuş" dedi.

"BİR GÜN YALNIZ KALMADIK"
Kurban Bayramı öncesi gelen haberle birlikte çifte bayram yaşadıklarını söyleyen Sinan Gökhan'ın eşi Nuran Gökhan ise, "Musul'da eşim rehin alındıktan sonra Özel Harekat Daire Başkanlığı hep yanımızda oldu. Her zaman desteklerini gördük. Aynı şekilde Dışişleri Bakanlığı bizi yalnız bırakmadı. Eşim şimdi geldi çocuklarının başında. Getirenden Allah razı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki aylık bebeğini ilk kez kucakladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN