Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da yatırımlar Yenimahalle'ye kaydı

Giriş Tarihi: 26.9.2014

Cumhurbaşkanlığı'nın AOÇ'ye taşınması ve Ankapark'ın açılması ile Yenimahalle Başkent'in yeni yatırım merkezi haline gelecek

Cumhurbaşkanlığı'nın bütünüyle Atatürk Orman Çiftliği'ndeki Başbakanlık için yapılan yeni binaya taşınacağının açıklanmasının ardından, Başkent'te yatırım aksı değişti. Son dönemde konut sektöründeki nitelikli projelerle ve Anadolu Bulvarı gibi önemli ulaşım yatırımlarıyla dikkat çeken Yenimahalle, Cumhurbaşkanlığı'nın yeni adresi olmasıyla birlikte Ankara'nın en hızlı değer kazanan bölgesi oldu.

ANKAPARK DA BÖLGEDE

Bu yıl içerisinde Anadolu Bulvarı'nın genişletilerek hizmete açılması ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden tema park projesi Ankapark ile dikkat çeken Yenimahalle, Cumhurbaşkanlığı'nın ilçe sınırlarına taşınacağının haberinin ardından yatırımcıların gözdesi oldu. Özellikle konut sektöründe nitelikli projelerin öne çıkmaya başladığı bölgede konut satışlarında artış yaşandığı bildiriliyor. Cadde mağazalarının da yapımına devam edilen bölgede ticari hayat da canlanıyor.

PARK AVENUE HIZLA SATILIYOR
Ankara'nın yeni cazibe merkezi olarak nitelendirilen Yenimahalle'deki en büyük konut projesi olan ve nisan ayında satışına başlanılan bin 855 konutluk YDA Park Avenue projesinin şimdiden %30'unun alıcısıyla buluştuğuna değinen firma satış koordinatörü Veysel Arslan, özellikle son bir ayda satış oranlarında yükselme olduğunu, bölgeye olan ilginin arttığını söyledi. Arslan, projede yer alan farklı çeşitlikteki cadde mağazaları, marka kafe ve restoranlar ile bölgenin ticari anlamda da yeni bir boyut kazanacağına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da yatırımlar Yenimahalle'ye kaydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN