Kaçak su cezası 'iadeli taahhütlü'

Kaçak sudan kesilen cezanın tebligatını elden kabul etmeyen CHP'li Aylin Nazlıaka'ya ASKİ posta yoluyla cezasını tebliğ edecek. Yine ödemezse mahkeme kararıyla ceza tahsil edilecek

Giriş Tarihi: 26.9.2014
Aylin Nazlıaka'nın kabul etmediği ceza tebligatı, iadeli taahhütlü posta yolu ile gönderilecek ve eline ulaştıktan sonra 7 gün içerisinde kendisine bildirilen cezayı ödemek zorunda kalacak. ASKİ ekipleri tarafından "kaçak su" kullandıkları tespit edilen CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve 20 komşusuna toplamda 749 bin 605 TL olarak belirlenen para cezası tebliğ edildi.

KOMŞULAR ALDI
Site sakinleri kendilerine gelen ceza tebligatlarını alırken sadece Aylin Nazlıaka'nın almaması dikkat çekti. Ayrıca ceza tebligatlarını alan site sakinleri ASKİ'ye gelerek yetkililer ile görüşüp cezalarını ödeyeceklerini ifade ettikleri öğrenildi. Site sakinlerinin, düştükleri bu durumdan da Nazlıaka'yı mesul tuttukları ifade edildi.

SÖZÜNDE DURMADI

Sitesindeki komşuları cezaları kabul ederken Aylin Nazlıaka'nın duruma itiraz etmesi dikkat çekti. Evinde kaçak su kullandığı ortaya çıktığı günlerde basın karşısına geçerek "Bir ceza ödememiz gerekiyorsa bunu ödeyeceğiz" açıklamalarında bulunan Nazlıaka sözünü tutmadı.

1 HAFTASI VAR
ASKİ ekipleri tarafından gelen 28 bin 418 TL'lik para cezası tebligatını kabul etmeyen Aylin Nazlıaka'ya bu ceza iade taahhütlü posta yoluyla tebliğ edilecek. Kendisine verilen cezaya 3 gün içerisinde itiraz etme hakkı bulunan Nazlıaka, cezayı 1 hafta içerisinde ödemek zorunda kalacak. Aksi takdirde kendisine tebliğ edilen para cezası mahkeme kararı ile tahsil edilecek.

MALUMU İLAM ETTİ
Nazlıaka düzenlediği basın toplantısında, bir itirafta daha bulunarak ASKİ'ye 2007 yılında başvuru yaptıklarını ve kullandıkları suyun kuyu suyu olduğunu, bu nedenle temizliğine güvenmediklerini yazdıklarını söyledi. Nazlıaka, ASKİ'yi yapılan bu başvuruyu dikkate almamakla suçladı. Ancak Ankara'nın şebeke suyundan ishal olduğunu iddia ederek günlerce gündemi meşgul edecek bir tartışmanın kapısını aralayan Nazlıaka, bu açıklamasıyla malumu ilam etmiş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak su cezası 'iadeli taahhütlü'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN