Sanayi devi ASELSAN gençlerin 1 numarası

Giriş Tarihi: 28.9.2014

Dünya devi Google ve Microsoft gibi şirketleri geride bırakan ASELSAN, genç mühendislerin tercihi oldu

Dünyanın 35 ülkesinde 500 binin üzerinde üniversite öğrencisinin ideal işveren algısı üzerine araştırmalar yapan Universum'un Türkiye'de 30 üniversiteden yaklaşık 19 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiği "2014 Yılı İdeal İşveren Araştırması" bulgularına göre ASELSAN Mühendislik / IT kategorisinde birinci sırada yer aldı.

GOOGLE'I GERİDE BIRAKTI

Mühendislik/IT öğrencileri arasında geçtiğimiz yıl üçüncü sırada yer alan ASELSAN, bu yıl Google ve Microsoft'u geride bırakarak ilk sırayı aldı. Türkiye'nin İdeal İşverenleri 2014 Araştırması, hedef kitlesi olan Y kuşağı kaynağına erişmek isteyen şirketler için yapılacaklar listesindeki maddelerin artışına işaret ediyor. 2014 yılında gençler; ideal şirket tanımını "Güven veren, insana saygı duyan, yaratıcı ve dinamik düşünceyi destekleyen ve gerçek anlamda küresel bir şirket" olarak yapıyor. "Profesyonel eğitim ve gelişim olanakları" geçtiğimiz sene olduğu gibi yine işverenin sunabileceği en değerli olanaklardan biri olarak algılanıyor.

TÜRKİYE'NİN İDEAL İŞVERENİ
İnsan Kaynakları ve ASELSAN Akademi'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Yavuz, araştırmayı şöyle değerlendirdi: "ASELSAN'ın başarılarının arkasında oldukça genç bir ekip yer almakta. Genç olmasının yanı sıra dinamik de olan bu ekibin yaş ortalaması 35. Yeni neslin iş fırsatlarını değerlendirirken önem verdiği yenilik ve gelişime açıklık gibi unsurların bilinciyle hareket eden ASELSAN, Türkiye'de üniversite öğrencilerinin en çok çalışmak istediği şirketlerden biri olmanın gururunu yaşıyor." Her yıl yaklaşık 700 üniversite öğrencisi ASELSAN'da staj yaparak derslerde öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dönüştürme şansı buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayi devi ASELSAN gençlerin 1 numarası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN