Bahçede kurban kesen yandı

Çevre Bakanlığı, belediyelerce belirlenen yer dışında uygunsuz kurban kesen, kurban atığını toprağa verenlere 51 bin TL ceza kesecek

Giriş Tarihi: 29.9.2014
Bahçede, kapı önlerinde kurban kesen, kurban atığını uygunsuz bir şekilde toprağa gömen yandı. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala harekete geçen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bayram süresince kurban kesim ve satış yerlerinde standartlara aykırı olarak veya önlemleri almadan kurban atığını toprağa verenlere 42 bin 232 Lira, konutlarda kurban kesen ve atıkları toprağa verenlere ise 51 bin Lira idari para cezası kesileceğini bildirdi. Belediyelerin gösterdiği yerlerin dışında kurban satışı yapmak ve kurban kesimi yapmanın yasak olacağının altı çizildiği açıklamada "Park, bahçe, cadde, sokak ile bina önleri, meydan gibi umuma açık ve kurban satış ve kesimine uygun olmayan yerlerde bu tür faaliyetlerde bulunulmayacak. Önlemleri almadan atıkları toprağa verenlere 42 bin 232 lira, konutlarda atıkları toprağa veren her konut ve bağımsız bölüm için ise 51 bin Lira idari para cezası uygulanacak" denildi.

ALO 181 İHBAR EDİN
Kurban satışı ve kesiminin ilgili belediye tarafından gerekli alt ve üstyapının tesis edildiği veya ettirildiği yerlerde yapılacağına işaret edilen açıklamada, kurban atık ve artıklarının belediyeler tarafından toplanacağı kaydedildi. Bakanlık denetim ekipleri ve oluşturulacak komisyon üyeleri ile birlikte Kurban Bayramı boyunca satış ve kesim yerlerinde denetim yapacağının belirtildiği açıklamada vatandaşlardan da duyarlı olması istendi. Kapı önlerinde kurban kesip çevreyi kirletenlerin "Alo 181" hatlı telefona ihbar edilmesi talep edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçede kurban kesen yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN