AŞTİ ve çevresinde korsan otobüs avı

Giriş Tarihi: 2.10.2014

Kurban Bayramı'nda şehirlerarası otobüslerin tamamen dolu olduğu 'da yetkililer AŞTİ ve çevresindeki korsan taşımacılığa savaş açtı

Kurban Bayramı boyunca şehirlerarası korsan yolcu taşımacılığına karşı savaş açan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri AŞTİ ve çevresinde kontrol yapacak. Vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için düğmeye basan ekipler 13 Ekim'e kadar denetimlerini sıklaştırarak "Korsan Otobüs" avlayacak.

İLGİ ÇOK FAZLA
Bayramda oluşan yoğunluktan dolayı bilet bulamayan vatandaşların korsan otobüslere yöneldiğini anlatan Ankara Şehirlerarası Otobüs İşletmecileri ve Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tekeli, "Ne yazık ki bu dönemde korsan otobüse talep oluyor. Bunun nedeni seyahat planlamasını tam olarak yapamayan vatandaşların bilet alma işlemini son güne bırakmasından kaynaklanıyor. Bilet bulamadıkları için normalden daha pahalı korsan otobüslere yöneliyorlar" dedi.

TEK ŞOFÖR BULUNUYOR
Şehirlerarası korsan taşımacılık yapan araçların uzun yola uygun olmadığını belirten Tekeli, "Korsan otobüsler ve şoförleri uzun seferlere uygun değildir. Uzun yollarda otobüslerde 2 şoför bulunması gerekirken tek şoför ile yola çıkılıyor. Normalde şehirlerarası yetki belgesi sahip otobüslerde zorunlu koltuk vergisi ve mali mesuliyet mevcut ancak korsan otobüslerde bunların olmaması nedeniyle yaşanılacak bir kaza sonrası yolcuya olacak bir şeyden kimse sorumlu değil" şeklinde konuştu.

PARA CEZASI KESİLECEK
AŞTİ ve çevresinde korsan otobüs takibi yapacak trafik polisleri ve zabıta ekipleri kontrol ettiği otobüslerden, "Otogar Çıkış Belgesi", "D1, B2 Yetki Belgesi", "Taşıt Kartı", "Otogar Trafik Polisi Çıkış Belgesi" gibi belgeleri isteyecek. Bu belgelere sahip olmayan otobüslere yüksek para cezaları uygulanacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AŞTİ ve çevresinde korsan otobüs avı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN