Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cavcav: Keşke kulüp başkanı olmasaydım

Giriş Tarihi: 2.10.2014

GGYD'nin İş'te Fırsat Toplantısı'na katılan İlhan Cavcav, "Keşke spor kulübü başkanlığı yapmasaydım" dedi

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği'nin (GGYD) toplantısına katılan Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, "Üretin, üretin, üretin" tavsiyesinde bulundu. GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki toplantıda Cavcav, "Okulda İngilizcem hep zayıftı, diğer derslerimin hepsi beşti. Fakat delikanlılık çağı başladı. Baktım lisanda kızlara mahcup oluyorum. Babama 'okula gitmem' dedim ve ben orta 2'ye gideceğim zaman, 14 yaşında fabrikanın veznesine oturdum. Muhasebeyi öğrendim. 16 yaşında babama fabrikanın envanterini çıkardım. O zaman bana 'aferin' dedi" diye konuştu.

'maceraperest olmayın'
Oturumu yöneten GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğu'nun, "Başarılı bir işadamı olmak için hangi kişilik özelliklerine sahip olmak gerekir?"sorusuna, iki un fabrikası sahibi olan İlhan Cavcav, nasihatleriyle yanıt verdi. Ankara'da un sanayinde faaliyet göstermenin zorluklarından bahseden Cavcav, girişimcinin maceraperest olmaması gerektiğini söyledi.

TECRÜBELERİMDEN İSTİFADE ETSİNLER
Başkan Cavcav, "Keşke yapmasaydım dediğiniz ne var" sorusuna ise şu çarpıcı yanıtı verdi: "Keşke spor kulübü başkanlığı yapmasaydım. Başarılıyım ama zamanımı çok alıyor. Ne kopabiliyorum ne de gidebiliyorum, mecbur sürdürüyorum. Genç kardeşlerimizin bu kulübe sahip çıkıp, benim yanımda beraber çalışmalarını ve benim tecrübelerimden istifade etmelerini isterim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cavcav: Keşke kulüp başkanı olmasaydım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN