Arsenik varsa istifa ederim

Giriş Tarihi: 3.10.2014

Melih Gökçek, şebeke suyundaki arsenik iddialarına, "Dünya Sağlık Örgütü'nün ortaya koyduğu maksimum rakamı geçen bir arsenik söz konusu ise belediye başkanlığından istifa edeceğim" dedi

CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın Ankara'nın suyunda arsenik var iddialarını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Varsa ben yarın başkanlıktan istifa edeceğim. Yoksa sen milletvekilliğinden istifa edecek misin?" diye konuştu. Gökçek, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'nun raporunun konuşulduğunu anlatarak, "Bu rapor içerisinde Ankara'ya yeni katılan ilçelerin mahallelerinde bazı depolarda klorlama yapılmaması nedeniyle bir takım mikrop organizmaları bulunduğunu içeren bir yazı. Bu yazı sadece Ankara'ya yazılmış bir yazı değil" dedi. Aynı yazının Eskişehir, Antalya ve Tekirdağ Valiliklerine de yazıldığını anlatan Gökçek, "Yazılar baştan aşağı hepsi aynı. Özellikle Ankara için kaleme alınmış bir yazı değil. Bu raporun bizim İvedik Su Tesislerimizden çıkan su ile en ufak bir ilgisi yok. Ankara'nın merkez ilçe sularının değerlerinde hiçbir sıkıntı yok. Burada ya kasıt var ya da sazanlık var. Aylin Hanım'a sorun kasıtlı mı yapıyorsun yoksa sazanlık mı var?"şeklinde konuştu.

"ÇIKARSA İSTİFA EDERİM"

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın Ankara'nın suyunda arsenik var iddialarını cevaplandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Bu kadar veriler açık ve ortadayken Ankara'nın suyunun kirli olduğu iddia edilebilir mi? Ankara'nın suyunda arsenik olduğunu söylemiş. Ben de diyorum ki Dünya Sağlık Örgütü'nün ortaya koymuş olduğu maksimum rakamı geçen bir arsenik söz konusu ise ben belediye başkanı olarak yarın istifa edeceğim. Eğer yoksa Aylin Milletvekilliğini bırakır mı?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arsenik varsa istifa ederim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN