Cumhurbaşkanı Erdoğan Köşk'te başkanları ağırladı

Giriş Tarihi: 3.10.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ilçe belediye başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ziyarette bulundu. Erdoğan, "Şehircilikte 'yatay mimariye önem verin" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ilçe belediye başkanlarını Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Melih Gökçek öncülüğünde toplanan belediye başkanları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İktidar ve muhalefet belediye başkanlarının hep birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Ankara'nın sorunları konuşuldu. Yurt dışında bulunan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Hacca giden Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk dışında tam kadro köşke çıkan belediye başkanları Erdoğan'la yaklaşık bir saat görüştü.

UYUMLU ÇALIŞIN

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda belediye başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 12 yıldır Başkent'te yaşayan Erdoğan, bütün belediye başkanlarıyla tek tek görüştü. Belediye başkanlarının sorunlarını dinledi. Özellikle kentsel dönüşüm ve şehircilik konularının tartışıldığı toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarına tavsiyelerde bulundu. Görüşmede Erdoğan, Büyükşehir belediyesi ile metropol belediyelerin uyumlu çalışmasını istediğini söyledi.

SORUNLA RLA İLGİLENDİ
Toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlarının sorunlarıyla tek tek ilgilendiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Mükemmel bir görüşme oldu. Cumhurbaşkanımız belediye başkanlarıyla tek tek ilgilendi. Özellikle yatay mimariye önem verilmesinin şehircilik açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Şehir merkezlerindeki bazı belediyelerin tarım ve imarla ilgili sorunlar yaşadığını dile getirdi. Cumhurbaşkanımız bu konuyla ilgileneceğini söyledi" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUŞULDU
Görüşmeye katılan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 12 yıl boyunca Keçiören'de oturduğu için teşekkür etti. Ak, "Cumhurbaşkanımız bizi ağırladı ve sorunlarımızı dinledi. Ankara'nın en önemli sorunlarından biri olan şehircilik konusu görüşmede konuşuldu. Kentsel dönüşüm, gecekondu ve afet riski olan binaların yıkılması gibi konularda görüş alışverişinde bulunduk" dedi.

BÜTÇEYE DEĞİNİLDİ
Yenimahale Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "İktidarıyla muhalefetiyle bütün belediye başkanlarımızın katıldığı ziyarette, Cumhurbaşkanımızı tebrik ettik. Metropol ilçelerin gelirlerinin azlığı ve imar planları konularında fikir telakkisinde bulunduk. Büyükşehir ile metropol ilçelerin uyum içerisinde çalışmasını önerdi, genel bütçeden ayrım yapılmaksızın belediyelerin istifade edeceğini belirtti" dedi.

1 SAAT GÖRÜŞTÜK
Cumhurbaşkanına tüm belediye başkanlarıyla birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını söyleyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yaklaşık 1 saat görüşme fırsatı bulduk. Kentsel dönüşüm konusu özellikle konuşuldu. Belediye başkanlarına yatay mimariye önem vermeleri Anadolu mimarisini kullanmaları yönünde tavsiyeleri oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Köşk'te başkanları ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN