Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taraftarları stada sokmayız

Yiğiner, "Bizim de bir sabrımız var. Ocak ayına kadar yönetimdeyiz. Böyle devam ederse o güne kadar stada bir Allah'ın kulunu sokmayız" dedi

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, kendisine ve yönetime yapılanların haksızlık olduğunu söyledi. Kulübü bu hale kendilerinin getirmediğini belirten Yiğiner, "Madem bir sorumlu arıyorsunuz, gidin bu kulübü bu hale getirenlerden hesap sorun. Biz ne yaptıK? Kulübü yaşatmaya çalışmaktan başka bir isteğimiz yok. Her şey olmuş bitmiş, takım dibe batmış, taraftar bunun faturasını bize kesiyor. Biz geldiğimizde gemi zaten dibe oturmuştu. Bu gemi yüzerken, kim batırdıysa hesabını ona sormak lazım. Bizim de sabrımızın bir sınırı var. Dayanmaya çalışıyoruz ama artık yeter. İsteyen varsa yarın gelsin kulübü teslim edelim. Yeter ki, sabıkası olmasın, dolandırıcı, üçkağıtçı olmasın. Düzgün bir insana görevi teslim etmeye hazırız" diye isyan etti. İşte Yiğiner'in açıklamaları:

Bu çocuklar nasıl oynasın?

Ankara'da oynadığımız her maçta büyük sıkıntılar yaşıyoruz. "Oynasanıza lan, yönetim istifa, ıslıklar, hakaretler" altında maç oynuyoruz. Takım gol yediğinde sanki dünyanın sonu gelmiş gibi davranılıyor. Sürekli psikolojik baskı altındayız. O çocuklar bu durumda nasıl oynasınlar. Altay'a gittik, 1-0 öne geçtik. Rakip taraftar bırakın protestoyu, takımlarını öyle bir ateşlediler ki hayran kalırsınız. Ne yönetime ne hocaya ne de oyunculara kötü söz çıkmadı. Kenetlendiler, maç 1-1 sona erdi. Maç sonu takımlarını tribüne çağırıp alkışladılar, moral verdiler. Biz de ne oluyor? Daha maçın başı, yönetime tepki, hakaret, futbolcuya tepki. Bu çocuk bu baskı altında nasıl top oynasın. Ankara'da maça çıkarken ayakları titriyor.

Kadın ve çocuklar maça gelmez oldu

Bazı taraftar grupları yıllardır kulübü ekmek kapısına çevirmiş. Biz bunu kabul etmediğimiz için de etrafına topladığı çocuklarla 90 dakika hakaret ettiler. Bunların amacı ne? Bizim acilen bunları kulübün etrafından temizlememiz lazım. Yoksa Ankaragücü büyük zararlar görecek. Zaten kulübün hali ortada. Biz maç kazanmayı geçtik, kulübü yaşatma aşamasına geldik. Bu hakaretler yüzünden geçen sene maçlarımıza gelen kadın ve çocuklar, bu sene gelmez oldu. Tepecikspor maçında da gördük ki, gelen 3-5 kadın taraftarımız hakaret ve çirkin tezahürettan dolayı ikinci yarıyı bile beklemeden stattan ayrıldı.

Boşuna strese girmeyiz

Gerçek Ankaragücü taraftarı, üç beş kişinin lafına, dolduruşuna gelmez, gelmemeli. 1 lira gelirimiz olmadan, ayakta durmaya çalışıyoruz. Maçlarımıza gelen taraftar sayısı, masraflarımızı bile karşılamıyor. Bunun böyle gitmesine izin vermeyeceğiz. Söylediğim gibi bu şekilde giderse, ocak ayındaki görevimiz sona erene kadar stada kimseyi almayacağız. Hiç olmazsa ne oyuncular ne de biz strese girmeyiz. Taraftara bu son uyarım.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taraftarları stada sokmayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN