Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk parkında bile kesim yapıldı

Giriş Tarihi: 5.10.2014

Bayramın ilk günü Ankara'nın dört bir yanında bildik manzaralar oluştu. Çoğu yerde kaçak kesim yapıldı

Başkent'te bayramın ilk günü kurbanlarını kesmek isteyen vatandaşlar kurban pazarlarına akın etti. Belediyelerin belirlediği kurban satış ve kesim alanlarına gitmek isteyen Ankaralılar uzun araç kuyrukları oluşturdu. Pazar alanlarına sığmayan vatandaşlar kurbanlarını tarlalarda ve boş alanlarda kesti. Alınan tüm önlemlere rağmen yine Ankara'nın hemen hemen her yerinde bildik manzaralar oluştu. Yollarda, parkalarda evlerin bahçelerinde çocukların gözleri önünde kurban kesimi yapıldı.

TRAFİK FELÇ OLDU

Bayram namazının ardından belediyelerin hazırladığı kurban pazarlarına akın eden Başkentliler daha önceden satın aldıkları kurbanları kesti. Toplu kesim yerlerinde yaşanan yoğunluk yüzünden trafik kilitlendi. Keçiören, Mamak, Yenimahalle, Altındağ, Akyurt, Çubuk, Pursaklar, Çankaya ve Etimesgut belediyelerinin kesim alanlarına gitmek isteyenler zor anlar yaşadı. Kurban satış ve kesim alanlarında Ankara'ya yakışmayan görüntüler ortaya çıktı. kurban pazarlarının içindeki derme çatma çadırlarda kurbanlar kesildi. Alt yapının yeterli olmadığı kurban kesim alanlarında ortalık kan gölüne döndü. Kurban atık ve artıkları ortada kaldı.

ÇOCUK PARKINDA İLGİNÇ MANZARA
Ankara'nın hemen hemen her noktasında belediyelerin belirlediği alanların dışında da kesim yapıldı. Yol kenarlarında evlerin bahçelerinde kurban kesen vatandaşlar ilginç manzaralar oluşturdu. Her sene olduğu gibi bu yıl da boşaltılan İskitler Sanayi Sitesi içerisinde kurban kesildi. Keçiören Yeşiltepe Parkı'nda yapılan kurban kesimi ise 'bu kadarına pes" dedirtti. Oyun aletlerinin bulunduğu parkta kesimin ardından piknik yapıldı.

KAÇAN BOĞA ZAR ZOR YAKALANDI
Ovacık kurban pazarında kesilmek istenen boğa sahibinin elinden kaçtı. Kurban kesim alanının içine kaçan boğayı yakalamak için vatandaşlar seferber oldu. Kızgın boğayı yakalamak için sopa ve iplerle peşinden koşturan vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdu. Uzun uğraşlar sonucunda boğayı köşeye sıkıştırmayı başaran boğa sahipleri kızgın boğayı etkisiz hale getirmeyi başardı.

SURİYELİ ÇOCUKLAR SAKATAT TOPLADI
Yetkililerin uyarılarına rağmen kurbanlarını kurban kesim yerlerinin dışında açık alanlarda kesen Ankaralılar çirkin görüntüler oluşturdu. Daha önceki yıllarda olduğu gibi kurban kesiminin küçük çocukların gözlerinin önünde gerçekleşti. Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp Ankara'ya gelen Suriyeliler de sabahın ilk saatlerinden itibaren kurban kesim alanlarına gitti. Vatandaşların verdikleri kurbanlıkları ve sakatatları toplayan Suriyeli çocuklar dikkat çekti.

ACEMİ KASAPLAR YİNE İŞ BAŞINDA

Her yıl kurban bayramında yaşanan acemi kasap manzaraları bu yılda yaşandı. Kurban bayramının ilk gününde Başkent'te acemi kasaplar yine iş başındaydı. Hastanelerin acil servisleri kurban kesmek isterken kendini kesen acemi kasaplarla doldu taştı. Tüm uyarılara rağmen kurbanını kendi kesmek isteyen ya da kasaplara yardımcı olmak isteyen vatandaşlar kesici aletlerle yaralandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk parkında bile kesim yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN