Türkiye'nin en iyi haber sitesi

24 yıllık tapu sevinci

Giriş Tarihi: 6.10.2014
Semah Yapı Kooperatifi sakinleri, 24 yıl aradan sonra evlerinin gerçek sahibi oldu. Batıkent'te bulunan kooperatifte gerçekleşen tapu dağıtım törenine Başkan Yaşar'ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Kooperatif Başkanı Ahmet Şimşek, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan ve kooperatif sakinleri katıldı.

"ORTAK OLMAK İSTİYORUZ"
6 yılda 50 binin üzerinde daireye iskan verdiklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 1990'lı yıllarda yapımına başlanan 4 blok, 74 konutluk Semah Konut Yapı Kooperatifi'ndeki vatandaşlara tapularını dağıttı. Geçen hizmet döneminde olduğu gibi yeni dönemde de vatandaşın tapu sevincine ortak olmaya devam ettiklerini kaydeden Yaşar, "Dişinizden, tırnağınızdan artırarak aldığınız bu evlerin, şimdi gerçek sahibi oldunuz. Artık evlerinizi değerinde alıp, değerinde satacaksınız" dedi.

"GÖREVİMİZ DÜĞÜM ÇÖZMEK"
Demetevler'de 40 senedir çözülemeyen iskan sorununa çare olduklarını anlatan Fethi Yaşar, "Yenimahalle Belediyesi'nin görevi düğüme düğüm atmak değil, o düğümleri çözmektir" ifadelerini kullandı. Kooperatif Başkanı Ahmet Şimşek ise Yaşar'a teşekkürlerini sunarak tapularını aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
24 yıllık tapu sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN