Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediyesi tasarruf yapıyor

Büyükşehir Belediyesi atölyelerinde ihtiyaç duyulan onarım, yenileme işleri özverili bir ekiple yapılıyor

Giriş Tarihi: 9.10.2014
Kent Estetiği Dairesi Kent Bakım atölyelerinde toplam 213 personel Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyacı olan büro ve kent mobilyaları ile köprüler, yaya alt ve üst geçitlerin ihtiyacı olan demir aksamları yapıyor. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı'nın Hipodrom Caddesi üzerindeki yerleşkesinde bulunan Marangoz Atölyesi'nde etejer, dolap, kütüphane, masa, mutfak dolabı ve tezgahları gibi ağaç işlerinin üretimi gerçekleştiriliyor.

METAL AKSAM YAPILIYOR

Yine Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı'na bağlı bir başka atölye olan demirkaynak atölyelerinde ise köprülerin korkuluk ve bariyerleri, duvar inşaatında kullanılan demir aksamı ile Ankara evlerinin metal aksamları yapılıyor. Atölyede ayrıca; su tahliye kanalları ve ızgaraların kenarlarına "L demiri" yapılması, demir parmaklıklar, raylı kapıların imalatı, ferforje üretimi, refüjlerin bakımı için gerekli aksamların üretimi yapılıyor.

CAMLAR DEĞİŞTİRİLİYOR

Kent Estetiği Dairesi'nin inşaat imalat grubunda ise kentteki bütün köprü basamakları ile havuzların bakım ve onarımı gibi faaliyetler yerine getiriliyor. Boya atölyesinde de BELMEK'ler, Hanım Lokalleri, köprüler, araç alt ve üst geçitleri, yaya alt ve üst geçitleri A'dan Z'ye boyanıyor, duvarlara yazılan yazılar mobil yazı silme makinası ile siliniyor. Cam atölyesinde ise belediye ofislerinin ve kent mobilyalarının kırık camları değiştiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Belediyesi tasarruf yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN