Bilkent Senfoni sezonu açıyor

Ankara'da dolu dolu bir sanat haftası yaşanacak. Bilkent Senfoni Orkestrası yarın açılış konserine ev sahipliği yapacak. Cermodern'de ise sezonun ilk sergisi Yerçekimi sanatseverle buluşacak

Giriş Tarihi: 10.10.2014
Kurban Bayramı'nın ardından Ankaralılar, sanat dolu bir haftaya 'merhaba' diyecek. Devlet Tiyatroları, Opera ve Bale eserlerinin yanı sıra birçok galeri resim ve heykel sergilerine ev sahipliği yapacak. Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO) da sezonun açılış konserini Matthew Coorey yönetiminde yarın gerçekleştirecek. Konserde, Alexey Stadler 'viyolonsel', Gabor Tarkövi 'Trompet' solisti olarak sahne alacak.

SEVDİĞİNDEN AYIRMAK İSTİYOR

Opera Sahnesi'nde Giocomo Puccuni'nin 'Tosca' operası yarın sahne alacak. Seda Ayazlı, Aykut Çınar, Eralp Kıyıcı, Beran Sertkaya, Alpcan Kocaay, Cem Akyüz, Levent Akev ve Semik Işık'ın rol aldığı üç perdelik eserde, polis müdürün aşık olduğu Tosca'yı sevdiğinden ayırmak için yaptıkları anlatılıyor. Modern Dans Tiyatrosu, "Sanatın ifadesi^" ile 13 Ekim'de seyirciyle buluşacak. Johann Strauss'un üç perdelik opereti 'Yarasa', 15 Ekim'de izlenebilecek.

SEZONUN İLK SERGİSİ

Cermodern bünyesindeki HUB Sanat Mekan'da sezonun ilk sergisi olan "Yerçekimi", 14 Ekim'e kadar görülebilecek. Sergide, sanat yapıtlarının alışılagelmiş sergileme yöntemleri sorgulanarak yapıtların zeminle kurduğu ilişkiler araştırılıyor. Fotoğrafçı Ulla Shemeikka'nın "Manzaralar" dalı sergisi hafta boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

KONSER YARIN
BSO'da yarın gerçekleşecek konserde viyolonsel sanatçısı Alexey Stadler ile Trompet solisti Gabor Tarkövi sahneye çıkarak Ankaralılar' mest edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilkent Senfoni sezonu açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN