Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taha'ya ev müjdesi

Özbekistan'da düzenlenen şampiyonada altın madalya kazanan ASKİ Spor'lu Taha Akgül'e Büyükşehir Belediyesi ev alacak

Giriş Tarihi: 10.10.2014
Büyükşehir Belediye Meclisi, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan ASKİ Spor'lu güreşçi Taha Akgül ile ikinci olan Rıza Kayaalp ve teknik heyetin ödüllendirilmesine karar verdi. Nail Çimen başkanlığında toplanan Meclis'te, gündemle ilgili önergeler görüşülerek karara bağlandı.

EKİBE DE ÖDÜL

Meclis, ASKİ Spor Kulübü güreşçileri Taha Akgül'e ev, aynı şampiyonada Dünya ikincisi olan Rıza Kayaalp'e 200 Cumhuriyet altını verilmesini oy birliği ile kabul etti. Ayrıca Milli takımda görev yapan antrenör (Abdullah Çakmak) ile ASKİ Spor'da görev yapan antrenör ve diğer teknik ekibin de "Ödül Yönetmeliği"ne göre ödüllendirilmesine ilişkin önergeye onay verildi.

MÜLTECİLERE YARDIM
Meclis'te Suriyeli ve Iraklı mültecilere barınma ve beslenme konularında yardım yapılması da gündeme geldi. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde mültecilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi için Büyükşehir Belediyesi'ne yetki verildi. Meclis'te ilk olarak ülkelerinde yaşanan iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve bir bölümü Ankara'da yaşayan mültecilere yardım edilmesi görüşüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taha'ya ev müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN