İstenmeyen komşu ilan edildi

Giriş Tarihi: 11.10.2014

Kaçak kuyu suyu kullandığı gerekçesi ile 28 bin TL para cezasına çarptırılan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın site toplantısına katılmasına komşuları tepki gösterdi

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Kaptanpaşa Sokak'taki komşuları tarafından istenmiyor. Ankara'daki şebeke suyu nedeniyle ishal olduğunu açıklayan Nazlıaka'nın sözlerini ihbar kabul eden ASKİ ekipleri, milletvekilinin oturduğu sitenin kaçak kuyu suyu kullandığını belirlemişti. Bunun üzerine Aylin Nazlıaka ve 21 komşusuna toplam 749 bin 605 lira para cezası kesilmişti. ASKİ ekiplerinin kestiği para cezası nedeniyle site sakinleri Aylin Nazlıaka'yı istenmeyen komşu ilan etti. 27 Eylül'de Samm Bistro Otel'de düzenlenen site toplantısına katılan Nazlıaka'ya komşuları tepki gösterdi. Birçok kişi Nazlıaka'ya cephe alarak toplantıyı terk etti. Bir site sakini yıllardır Kaptanpaşa Sokak'ta ikamet ettiğini anlatarak, "Bu hanımın dışlanması gerekiyor. Komşusunu mağdur eden bir milletvekili vatandaşa neler yapar. Kendisi siteden taşınırsa mutlu oluruz" diye konuştu.

NAZLIAKA YÜZÜNDEN HASTA OLDUK
Son dönemde yaşadıklarından dolayı hastalandıklarını, psikolojilerinin bozulduğunu belirten site sakini, "Biz uzun yıllardır bu sitede oturuyoruz. Zamanında kazandığımız birikimlerimizle burada bir ev sahibi olduk. Ancak şu an emekli maaşları ile geçinen insanlarız. Bu kadar yüksek miktardaki ceza bizi gerçekten zor duruma düşürdü. Aylin Nazlıaka yüzünden hasta olduk. Maddi ve manevi olarak yıprandık" dedi.

PARAYI KENDİ ÖDEMELİDİR
Kendilerine gelen para cezasının Aylin Nazlıaka'nın kontrolsüz olarak yaptığı açıklamaların ardından geldiğini anlatan site sakini şöyle konuştu: "Biz ayda 200 TL aidat ödüyoruz. Bu paranın içinde su faturaları da bulunuyor. Şu an bize gelen cezadan bu nedenle site yönetimi sorumlu. Hatta Aylin Nazlıaka 'Bu insanlar benim yüzümden mağdur oldu' diyerek bu parayı kendisi ödemelidir" şeklinde konuştu. Bir komşusu ise Nazlıaka için "Biraz daha okuyup kendini geliştirsin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstenmeyen komşu ilan edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN