Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gıda teröristleri' Ankara'yı sardı

Giriş Tarihi: 12.10.2014
'Gıda teröristleri' Ankara'yı sardı

Ankara'nın dört bir yanında 5 liraya tavuk döner, ayran satılması dürüst esnafı da etkiliyor

Halkın sağlığını hiçe sayan gıda teröristleri Başkent'in dört bir yanında sattıkları ucuz tavuk dönerle kendilerini ele verdi. Ankara Lokantacılar Kebapçılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Aztekin, maliyetinin bile altında satılan tavuk dönerin içinde patates ve soya fasulyesi olduğunu vurgulayarak, "Bunlar işini düzgün yapan esnafın da batmasına sebep oluyor" dedi.

PATATES KOYUYORLAR
Halkın sağlığına önem vermek zorunda olduklarını belirten Aztekin, "Patatesi, soya fasulyesini kaynatıp tavuk dönerin içine katıyorlar. 1 kilogramlık döneri 2 kilograma çıkarıyorlar. Esnaf odası olarak satılacak ürünlerin fiyatlarını önceden belirledik. 100 gram pişmiş tavuk dönerin fiyatını 13 TL, 100 gram pişmiş Ankara dönerinin fiyatını 18 TL, kıymalı pidenin porsiyon fiyatını ise 14 TL olarak belirledik. 10 TL'nin altına düşmemesi gereken tavuk döner piyasada 3-5 liraya satılıyor" dedi.

DENETİM ARTIRILMALI
Tavuk dönerin içinde saf tavuk eti olması gerektiğinin altını çizen Başkan Aztekin, "Tavuğun içinde deri ve kemiğin kesinlikle olmaması gerekiyor. Bunlar bırakın deri ve kemiği içine ne bulsalar katıp halkın sağlığıyla oynuyorlar. Aynı zamanda işini düzgün yapmaya çalışan esnafın ekmeğiyle de oynuyorlar. Denetimler acilen artırılmalı yoksa piyasada dürüst ve namuslu esnaf kalmayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gıda teröristleri' Ankara'yı sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN