Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis dolmuşta kıstırdı

Giriş Tarihi: 12.10.2014
Polis dolmuşta kıstırdı

Otobüs ve dolmuşları hedef alan yankesicileri yakalamak için 2'şerli sivil tim görevlendirildi. Tim, 24 kişiyi yakaladı

Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri son dönemlerde dolmuş ve otobüslerde yaşanan dolandırıcılık olayları üzerine harekete geçti. Sabıka kayıtlarının bulunduğu arşivler açıldı. Cezaevinde olmayıp dışarıda gezen dolandırıcılar tespit edilerek fotoğrafları çoğaltıldı. Büro bünyesinde 10 ayrı sivil ekip oluşturuldu.

ÖZEL ÇALIŞMA YAPILDI
Bu ekipler, dolandırıcılık şikayetlerinin yoğun olarak yaşandığı bölgelerdeki otobüs ve dolmuşlara müşteri gibi binmeye başladı. Bu an yankesiciler için özel bir çalışma yürütüldü. 2'şer polisten oluşan 10 ayrı ekip oluşturuldu. Bu ekipler sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günün üç vakti şikayetlerin yoğun olarak geldiği, Etlik, Ulus, Sıhhiye, Kızılay, Siteler gibi farklı güzergahlarda müşteri kılığında dolmuş ve otobüslere bindi.

SUÇÜSTÜ YAPILDI
İkişerli gruplar halinde dolmuş ve otobüsleri kullanan dolandırıcıların özellikle kalabalığın en yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerini tercih ettikleri belirlendi. Dolandırıcılardan birisinin "perdeleme" yöntemiyle etrafı kapattığı, diğerinin de "yoklama" yöntemiyle hedef seçilen kişinin çanta, cüzdan ve ceplerini yokladığı tespit edildi. Dolmuş içinde ya da indikleri duraklarda müdahalede bulunan ekipler suçüstü yaptı. 24 dolandırıcı emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis dolmuşta kıstırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN