Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKM'yi spor alanı yapalım

AKM alanını ilk başından beri spor alanı yapmak istediklerini kaydeden Başkan Gökçek, bölgeyi dev bir spor alanına çevirmek istediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 16.10.2014
AKM'yi spor alanı yapalım
AKM alanını 19 Mayıs Stadı ile birleştirmek istediklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Aradaki yolu yer altına almak suretiyle iki tarafı birleştirip dev bir spor kompleksi haline getirelim. Buranın ruhuna uygun olan bu. Ankara'da müze yapılacak alan çok. Atatürk Orman Çiftliği'nde sayısız kültür alanı yapılacak yer var. Buranın spor alanı olarak kazandırılması Ankara'ya inanılmaz şekilde faydalı olacağına kesinlikle inanıyorum. Bizim teklifimiz şahsen bu olacak. Takdir Bakanlığın vermiş olduğu karar olacak" dedi.

ÇOK GÜZEL BİR PROJE YAPILABİLİR
Gökçek, "Biz şöyle düşünüyoruz yerel yönetimler kentin sahibi dolayısıyla bu kentin en önemli parçasının da Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edilmesi gerekiyor. Rahatlıkla buraya sahip çıkabiliriz. Şimdi alanın Atatürk Kültür Merkezi adını taşıyor olması konusu illa burada kültür olacak kongre salonu olacak, illa müze olacak fikrine kesinlikle katılmıyorum. Ve bu alanın Ankara için en yararlı alan olarak kullanılması gerektiğine inanıyorum. Bu bölge spor alanı olarak ilan edildikten sonra bizim çok güzel bir proje gerçekleştirmemiz mümkün" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKM'yi spor alanı yapalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN