Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKM'de Kars, Iğdır Ardahan rüzgarı esti

AKM'de düzenlenen Kars, Iğdır, Ardahan Tanıtım Günleri TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın katıldığı törenle başladı

Giriş Tarihi: 18.10.2014
AKM'de Kars, Iğdır Ardahan rüzgarı esti
Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri'nin açılışı TBMM Başkanı Çiçek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve milletvekillerinin katılımıyla gerçekleşti. Stantları ziyaret eden, Kars'a özgü geleneksel yiyecekleri tadan Bakan Yılmaz, "Kaz eti ve bulgur pilavını tavsiye ederim" dedi. Halk oyunları ekibine de katılan Yılmaz, renkli görüntüler oluşturdu.

İLGİ ÇEKİLEBİLİR
Bakan Yılmaz, yörenin çok göç verdiğini, bunun dezavantajının yanı sıra bir de avantajının olduğuna dikkati çekerek, "Göç eden ve kendini yetiştiren çok fazla insan var. Bu yetişmiş insanların ilgisinin bölgeye çekilmesi gerekiyor" dedi. Yatırımcılara çağrıda bulunan Yılmaz, batıdaki birçok yatırımcının bu bölgeleri tanımadığını ve analiz etmediğini söyledi.

YATIRIMCILARA DAVET
Buraların ciddi potansiyeli, uluslararası bağlantıları olan yöreler olduğuna dikkati çeken Bakan Cevdet Yılmaz, "Keşke bu yörelere şöyle alıcı gözle gidip bir baksalar, analiz etseler eminim çok karlı yatırım fikirlerini bulacaklar. Ama maalesef büyük ölçekli şirketlerimiz biraz pasif kalıyor. Onları bölgemizi tanımaya tanıdıktan sonra da yatırım yapmaya davet ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKM'de Kars, Iğdır Ardahan rüzgarı esti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN