Keçiören'de, 'Yaşayan Gazze' etkinliği yapıldı

Şair Cahit Koytak'ın Gazze Risalesi kitabının Arapça ve İngilizce'ye tercüme edilmesi amacıyla "Yaşayan Gazze" programı düzenlendi

Giriş Tarihi: 18.10.2014
Keçiören'de, 'Yaşayan Gazze' etkinliği yapıldı
Keçiören Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü'nün işbirliğiyle "Yaşayan Gazze" programı düzenlendi. Şair Cahit Koytak, Gazze'de yaşanan insanlık dramından aldığı ilhamla yazdığı "Gazze Risalesi" adlı kitabından şiirler okurken, Tuluyhan Uğurlu da piyanosuyla Koytak'a eşlik etti. Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi'nde düzenlenen programa Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra çok sayıda bürokrat katıldı.

"HÜZÜN DOLDUM"
Başbakan Davutoğlu, Gazze ile ilgili o dönem 8 yaşında olan kızından aldığı mesajı hiç unutamadığını anlatarak kızının "Baba seni çok özlüyorum, ama Gazzeli çocukların gözyaşı dinmeden geri dönme" diye yazdığını söyledi. Geçtiğimiz yıl saldırılar başladığında Gazze'ye gittiğini ve Şifa Hastanesi'ndeki yaralıları ziyaret ettiğini aktaran Davutoğlu, "Hava saldırılarında şehit edilen o nur yüzlü kızın gözlerinde kendi kızımın gözlerini görürcesine hüzün doldum" dedi.

"KARDEŞLİK BAĞIMIZ VAR"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise programa katılmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek "Değerli şairimizi ve Tuluyhan Uğurlu'yu hüzünle dinledim. Açılışında da bulunduğum bu merkezde çok güzel bir şiir gecesi yaşadık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise Gazze'de iki kardeş belediyeleri olduğunu hatırlatarak "Gazze ve Cebaliye belediyeleri ile kardeşlik bağı kurduk. Gazze yaşıyor ve yaşamaya devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'de, 'Yaşayan Gazze' etkinliği yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN