Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis şüpheli torunun peşine düştü

Yalnız yaşadıkları evlerinde bıçaklanarak öldürülen Mamaklı yaşlı çiftin sır cinayeti 3 gündür kayıp olan torun H.B.Ü.'yü işaret ediyor

Giriş Tarihi: 22.10.2014
Polis şüpheli torunun peşine düştü
'da evlerinde defalarca bıçaklanarak öldürülen Zahide-Hasan Ünal adlı yaşlı çiftin cinayeti polisi alarma geçirdi. Olay yerinde yapılan incelemede evin kapı ve pencerelerinde herhangi bir zorlanma tespit edilemedi. Yaşlı çiftin kapıyı tanıdık birisine açtığı üzerinde duran polis, mahalledeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Evden herhangi bir hırsızlık emaresine ulaşamayan polis, 75 yaşındaki çiftin yakınlarının bilgisine başvurdu. Daha önceden çiftten defalarca kez para isteyen ve 3 gündür ortadan kaybolan torun H.B.Ü.'nün bir numaralı şüpheli sıfatıyla aramaya başlandığı öğrenildi. Kayıp torunun geçmişte bir "yağma" olayında tanık olarak bilgisine başvurulduğu belirlendi.

KAPIYI ÇİLİNGİRLE AÇTI

Mamak Hürel Mahallesi 9. Sokak'ta dün meydana gelen olay tüyler ürpertti. 1 yıl önce mahalleye taşınan 9 çocuk sahibi 75 yaşındaki Zahide-Hasan Ünal çiftini oğulları dün sabah 07.30 sıralarında ziyaret etmek istedi. Her gün rutin olarak anne ve babasına uğrayan oğulları uzun süre kapıyı çaldı ancak açan olmadı. Durumdan şüphelenen oğulları çilingirci çağırarak içeri kapıyı açtırdı. İçeri girdiğinde ise evin koridorunda acı manzarayla karşılaştı. Baba ve annesinin yerde kanlar içinde yatarken gören oğullarının feryatlarını duyan komşular polis ve 112 ekiplerine haber verdi.

HUNHARCA BIÇAKLADILAR
Olay yerine gelen ekipler yaşlı çiftin hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemede Hasan Ünal'ın 11, eşi Zahide Ünal'ın ise 5 kez bıçaklandığı belirlendi. Polis, komşularla çiftin yakınlarının bilgisine başvurdu. Komşular sabah saat 06.00 sıralarında evden bağrışma ve boğuşma seslerinin geldiğini belirtirken, kapı ve pencerede yapılan incelemede herhangi bir zorlana bulgusuna ulaşılamadı. Suç aleti bıçak olay yerinde bulunamazken, yaşlı çiftin kapıyı tanıdık birisine açtığı üzerinde duruluyor. Olayın işlendiği sokaktaki apartman ve iş yerlerinin güvenlik kameralarını incelemeye alan ekipler, çevrede suç aletini aradı. Polis bir numaralı şüpheli olarak yaşlı çiftin torunları olan H.B.Ü.'nün peşine düştü. Torunlarının daha önceden yaşlı çiftin sık sık para talebinde bulunduğu iddia edildi. Şüpheli torunu bularak cinayetin sır perdesini aralamaya çalışan polis, evden kan, kıl, parmak izi gibi delil niteliğindeki bulguları da topladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis şüpheli torunun peşine düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN