Hakaret eden EGO şoförü açığa alındı

Güneydoğu gazisi Yılmaz Yiğit'le 'kart' tartışması yaşayan belediye otobüsü şoförü, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in talimatıyla açığa alındı

Giriş Tarihi: 29.10.2014
Hakaret eden EGO şoförü açığa alındı
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in talimatıyla EGO Genel Müdürlüğü tarafından önceki gün açığa alınan şoför, elleri olmayan Yılmaz Yiğit'in "Gaziyim" diyerek kart basmadan kızıyla otobüse binmesine tepki gösterdi. Şoför "Kartın yoksa binemezsin" derken elleri olmadığı için arka cebindeki kartını alamayan Gazi'ye hakaret etti. Gazi ise karakola giderek şikayetçi oldu. Gökçek, kendi twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İddia doğruysa o şoför EGO'da çalışamaz. Elimizde olayın videoları var, çözdürüyorum" diye açıklama yaptı. 'da yaşayan Gazi Yiğit, pazar günü 3 yaşındaki kızıyla bindiği otobüste şoförle tartışma yaşadı. İddiaya göre Yiğit, "Gaziyim" diyerek kızıyla koltuğa oturdu. Şoför Vahit Ç., gaziye, "Kartını bas yoksa binemezsin" dedi.

"Benim için mi kaybettin"

Bunun üzerine elleri olmadığı için arka cebindeki cüzdanına ulaşamadığını söyleyen Gazi Yiğit şoförden aldığı yanıtla şok oldu. Şoför Vahit Ç., Yiğit'e, "Bana ne? Ben senin arka cebinden kartı çıkarmak zorunda mıyım? Benim için mi kollarını kaybettin lan şerefsiz?" karşılığını verdi. Şoför ile Yiğit arasında tartışma yaşandı. Yiğit, karakola giderek şikayetçi oldu. İki kolunu, sağ ayağını ve bir gözünü Şırnak'ta çatışmada kaybeden Yiğit'in iddialarını araştırdıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün bir EGO şoförümüzün bir gaziye hakaret ettiği sosyal medyanın ve tv'lerin gündemindeydi. Öncelikle olay gazinin anlattığı gibiyse olayı ve sözleri doğru kabul etmek kesinlikle söz konusu olamaz" dedi.

"EGO'da çalışamaz"

Şoförün EGO'da kesinlikle çalışamayacağını vurgulayan Melih Gökçek, "Şoförlük yapamaz. Nitekim önce şoförü açığa aldırdım. Soruşturma başlattım. Elimizde olayın videoları var. Çözdürüyorum. İddia gazinin söylediği gibiyse, şoförün EGO ile alakası kalmaz. Ancak iddia doğru değilse yargısız infaz da yapılamaz. Olayı komuoyuyla paylaşmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Gazi Yiğit, açıklama yaptı

Gazi Yiğit ve diğer gazi arkadaşları olayın ardından, Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı. Yiğit, "Ben Şırnak'ta 7 yıl boyunca Özel Hareket Birliği'nde görev yaptım. Birçok arkadaşım şehit oldu, gazi oldu. Ben 2 kolumu, 1 bacağımı ve 1 gözümü kaybettim. Olay günü şoför otobüse binerken bir şey demedi. Ama inerken 'Gazi olman beni ilgilendirmez' dedi. Kart basmam için ısrar etti, bağırarak hakaret etti ve üzerime yürüdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakaret eden EGO şoförü açığa alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN