Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarımsal yatırımcıya yüzde 50 hibe desteği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, yeni yayımlanan tebliğe göre tarımsal sanayiye yatırım yapacak girişimcilere yüzde 50 hibe desteği verecek

Giriş Tarihi: 29.10.2014
Tarımsal yatırımcıya yüzde 50 hibe desteği
2006 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğe göre tarımsal sanayiye yatırım yapacak girişimcilere birçok alanda yüzde 50 hibe desteği verilecek.

DEĞİŞİYOR
Bu yıl destekleme kapsam ve miktarlarının illere göre değişkenlik gösterdiğini belirten Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, bunun üretim planlaması ve yetişen ürünlerin bölgede işlenerek pazarlanması açısından taşıdığı öneme dikkat çekti. Temel, Ankara'da bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, soğuk hava deposu, çelik silo, hayvansal orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, alternatif enerji kullanan yeni sera ve alternatif enerji üretim tesislerine destek verileceğini ifade etti.

"18 MİLYON TL'LİK DESTEK"
Muhsin Temel, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanmasına, kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine ve yeni tesis yapılmasına yönelik yüzde 50 hibe desteği verileceğini belirterek, bu desteğin de 500 bin TL'ye kadar çıkabileceğini söyledi. 2006 yılından bu yana uygulanan bu projede şimdiye kadar 84 girişimciye destek verildiğini kaydeden Temel, verilen destek miktarının ise 18 milyon TL olduğunu belirtti. Ankara'nın önemli bir tarımsal üretimi olduğunun altını çizen Temel, "Çiftçilerimizin alın terinin korunması için tarımsal sanayiyi çok önemsiyoruz. Ankaralı girişimcileri bu destekten faydalanmaya çağırıyoruz" dedi. Başvurular ise "http:// www.tarim.gov.tr" adlı internet adresinden 24 Aralık 2014 tarihine kadar yapılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarımsal yatırımcıya yüzde 50 hibe desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN