Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Telefon dolandırıcısı kıskıvrak yakalandı

Vatandaşın korkulu rüyası haline gelen telefonlu dolandırıcılar bu kez sert kayaya çarptı. 65 yaşındaki S.D.'yi hedef alan dolandırıcı, polisin kurduğu tuzakla yakalandı

Giriş Tarihi: 1.11.2014
Telefon dolandırıcısı kıskıvrak yakalandı
Vatandaşın korkulu rüyası haline gelen telefonlu dolandırıcılar bu kez sert kayaya çarptı. Keçiören'de 11 ayrı suçtan sabıkası bulunan İlhan M., 65 yaşındaki emekli öğretmen S.D.'yi arayarak kendisini polis olarak tanıttı. Vatandaşı arayıp kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcıyla yaşlı vatandaşın görüşmesi karakol önünde gerçekleşti. Dolandırıcı, yaşlı adama "Ben Teörörle Mücadele Şubesi'nde görevliyim. Terör örgütü hesabınızı ele geçirmeye çalışıyor. Paranızı çekip sivil ekibimize teslim edin. Operasyondan sonra size iade edeceğiz" diyerek kandırmaya çalıştı.

SESİNİ TAKLİT ETTİ
Keçiören Aktepe Karakolu'nun önünde gerçekleşen olayı fark eden nöbetçi polis, devreye girdi. Yaşlı adamın sesini taklit ederek dolandırıcıyla 4 saat konuştu. Dolandırıcının, "Ben Terörle Mücadele Şubesi'nde görevli polisim. Terör örgütü hesabınızı ele geçirmeye çalışıyor. Paranızı çekip bize teslim edin. Operasyondan sonra size teslim edeceğiz" numarasını bozuntuya vermedi. Yaşlı adamın bankadaki 68 bin TL'sini çekip bir parka bıraktılar. Parayı almaya gelen sabıkalı dolandırıcı İlhan M. (35) suçüstü yakalandı. Kurduğu tuzağa düşen dolandırıcı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

4 SAATLİK KONUŞMAYLA TUZAĞA DÜŞÜRÜLDÜ
Polis memuru telefon dolandırıcısını yakalayabilmek için büyük çaba çarf etti. 4 saat boyunca bu görüşme devam etti. Bankaya girip hesapta bulunan 68 bin TL'yi çektiklerini söyleyerek, boş bir zarfın içine kağıt destleri doldurarak çıktılar. Dolandırıcının tarif ettiği parka gidip parayı bir ağacın altına bıraktılar. Dolandırıcının 15 dakikaya kadar gelip parayı alacaklarını söylemesi üzerine ekip, karakol polisiyle birlikte sivil bir ekip parkın etrafında gizlendi. Dolandırıcı, parka gelip ağacın altındaki zarfı aldığı esnada ise baskın yapıldı. Dolandırıcı gerçek polisleri görünce şaşırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefon dolandırıcısı kıskıvrak yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN