Üniversiteli gençler umutları yeşertti

Giriş Tarihi: 1.11.2014
Üniversiteli gençler umutları yeşertti

Gazi Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı "Yeşeren Umutlar" kampanyası kapsamında toplanan kırtasiye malzemeleri ve kitaplar, Yüksekova'da okuyan öğrencilere umut oldu

Gazi Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı "Yeşeren Umutlar" kampanyasıyla toplanan kırtasiye malzemeleri ve kitaplar, Yüksekova'nın Kamışlı Köyü'nde okuyan öğrenciler umut oldu. Kamışlı İlkokulu'nda görev yapan öğretmenlerle iletişime geçen Gazi Üniversitesi öğrencilerinin bir ay gibi kısa sürede topladığı yaklaşık bin kitap ve çok miktarda kırtasiye malzemesi tek tek paketlenerek Yüksekova'ya gönderildi. Beraberindeki yardım kolileriyle ilçeye giden Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencisi İkram Bekar, kırtasiye malzemelerini okuldaki öğrencilere dağıttı. Bekar, kitapları da okulun kütüphanesindeki boş raflara yerleştirdi.

ÖNYARGILAR KIRILDI
İkram Bekar, "Yüksekova'ya gelmeden önce bazı ön yargılarım vardı ama buraya geldikten sonra burada yaşayan insanların bize olan ilgisi ve misafirperverlikleri bu ön yargıların kırılmasında oldukça faydalı oldu" diyerek duygularını ifade etti.

"BU ÇOK HAYIRLI BİR İŞ"
Kampanyayı bundan sonra da sürdüreceklerini anlatan İkram Bekar, eğitim konusunda her şeyi devletten beklememek gerektiğini, kurulacak gönül köprüleri ile doğu ile batı arasında kaynaşma sağlanabileceğini ifade etti. Okulun Müdürü Jiyan İliş ise Gazi Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederek, "Bu çok hayırlı bir iş. Öğrencilerimiz ekonomik yönden birtakım sıkıntılar yaşıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteli gençler umutları yeşertti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN