Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazal ATEŞ: Ankaralı işadamlarının farkı!

Giriş Tarihi: 4.11.2014
Ankara deyince akla "siyaset, bürokrasi, devlet" kurumları geliyor.
İş dünyasının nabzı ise İstanbul'da atıyor…"En güçlüler" listesinin önemli bölümünü inşaat sektöründeki patronlar oluşturuyor.
İnşaat sektörünün lokomotifi birçok firmanın ana üssü hala Ankara'da
Asırlık şirketlerini holdinglere dönüştüren Ankaralı işadamları enerjiden turizme birçok sektörde de önemli yatırımlara imza atıyor.
Limak, Nurol, Çarmıklı, Gama, Yüksel, Güriş akla ilk gelenlerden bazıları… Ankaralı patronların önemli bir özelliği de kamuoyundan uzakta olmayı sevmeleri…
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Sezai Bacaksız da, "sadece yaptıkları işle" anılmak isteyenlerden.
Limak Holding'in iki kurucusundan biri. Sınır arkadaşı Nihat Özdemir'le temelini attıkları holding bugün inşaat, turizm, çimento, havacılık gibi birçok sektörde binlerce kişiye istihdam sağlıyor.
Limak, geçen hafta da Ankara-Erbil hattında önemli bir projeye daha imza attı.
"Gali Zakho Tüneli"nin birinci bölümünün açılışı gerçekleşti. Bu tünel, bölgenin ekonomik ve ticari gelişimine büyük katkı sunacak.
Gelecek yıl tamamlanması planlanıyor.
İnşaat bittiğinde saatlerce gümrük kapısında beklemek durumunda kalan TIR ve kamyonlar nefes alacak.
Nakliye sorunları bitecek. Sezai Bey'i de bu açılış nedeniyle yaptığımız Erbil, Duhok, Zaho yolculuğunda tanıma fırsatı buldum.
Hem yeni yatırımları hem de ekonomdeki gelişmeleri konuştuk. Ekonomiyi hedef alan 17 Aralık operasyonun ekonomiye verdiği zarara vurgu yaparken, etkilerinin hala sürdüğüne işaret etti; "Finansal maliyetler üzerindeki etkisi sürüyor. Borçlanma maliyetleri çok ciddi şekilde arttı." Enerji sektöründe büyümek istediklerini belirterek, ekliyor;
"Bu sektöre 2 milyar dolarlık yatırım planlıyoruz. 3. Havalimanı Projesi'nde önemli yol alındı. Normal sürede bitecek." Sezai Bey, hem Türkiye hem de dünya gündemine de hakim. Yatırım planları, finansman arayışı, maliyet hesabı diye işleyen rutin yoğunluk içinde yaşamın doğal güzelliklerini de ihmal etmiyor.
Bilgisayarındaki orkide fotoğrafları da bunun en iyi delili… Zencefilin nasıl pişirildiğini de biliyor, Ankara'daki marketlerin raf fiyatlarını da… Magazin sayfalarında, reklamlarda değil yaşamın tam orta yerinde duruyor.
Binlerce insana ekmek kapısı açarken, kendi ekmeğini fırından alıyor.
İşte Ankaralı işadamlarının farkı bu olsa gerek;
Hem yatırım yap hem de yaşa!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazal ATEŞ: Ankaralı işadamlarının farkı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN