Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya'da meydan değnekçilere kaldı!

Çankaya'daki otopark sorunu çileye dönüştü. Birçok mahalleyi saran değnekçiler nedeniyle sıkıntı yaşayan vatandaşlar duruma isyan etti

Giriş Tarihi: 5.11.2014
Çankaya'da meydan değnekçilere kaldı!
Çankaya'da yaşanan otopark sorunu nedeni ile cadde ve bulvarlarda illegal parkçılık yapan "değnekçiler" vatandaşları zor durumda bırakıyor. Çankaya sakinleri, "Değnekçiler her köşeyi sahiplenmiş, kontrol de yok zaten. Biz Çankaya Belediyesi'nde sorunu çözebilecek hiçbir yetkiliye ulaşamıyoruz. 10 yıl önce de aynı sorunu konuşuyorduk yine aynı sorunu konuşuyoruz" dedi.

"ŞİKAYET EDEN ÇOK"
Çankaya'nın eski yerleşim yerlerinin ortak sorunu olan otopark probleminin bir ülkenin Başkentine yakışmadığını söyleyen AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Abbas Barış, birçok şikayet aldıklarını açıkladı. Bahçelievler, Maltepe ve Ayrancı mahallelerinde aynı sorunun yaşandığını ifade eden Barış, Çankaya Belediyesi'nin kördüğüm olan bu soruna somut bir çözüm bulamadığını ifade etti. Çankaya Belediyesi'nin hizmet sağlamaktan yoksun olduğunu savunan Barış, "Düşünün akşam yorgun argın evinize dönüyorsunuz ve kapınızın önündeki park dolu olduğundan 15 dakika belki 30 dakika park yeri arıyorsunuz. Şahsi arabasıyla işine gidenler de otopark yokluğu nedeniyle park edecek yer bulamıyor" diye konuştu.

"DENETİM EKSİK"

Bahçeli ve Emek bölgesinde yıkılan eski binaların yerine yapılan yeni apartmanlarda da aynı sorunun devam ettiğini vurgulayan Barış, "Mevcut yasaya göre otopark ihtiyacı bina içinde veya parselinde karşılanması esastır maddesi var. Ancak otopark ihtiyacı sadece proje üzerinde karşılanıyor ve yapı ruhsatı alınıyor. Denetim mekanizması eksik ve kusurlu" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'da meydan değnekçilere kaldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN