Üzgünüz kazı sezonu bitti!

Büyükşehir Belediyesi, kazı sezonunu 31 Ekim'de bitirdi. Kışın üşümek istemeyen vatandaş doğalgaza kavuşmak için yazı beklemek zorunda

Giriş Tarihi: 7.11.2014
Üzgünüz kazı sezonu bitti!
Kışı battaniye altında geçirmek istemeyen lılara kötü haber geldi. Doğalgaz bağlantısı yapılmadığı için zor günler geçiren vatandaşlar bu kış da üşüyecek. Çünkü Büyükşehir Belediyesi kazı çalışmasını 31 Ekim'de sona erdirdi. Bugüne kadar Başkentgaz'dan gelen talepleri değerlendiren belediye, "Vatandaş mağdur olmasın diye kazı sezonunu 31 Ekim'e kadar uzattık" açıklamasında bulundu.

ruhsat BEDELi ÖDENMELİ

SABAH Ankara'nın gündeme getirdiği doğalgaz krizinin iç yüzü de yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ankara'da altyapı nedeniyle kazı çalışması yapacak olan kurumlara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) izin veriyor. Kurumların ise AYKOME'ye ruhsat harcı ve zemin tahrip bedeli ödemesi gerekiyor.

10 MİLYON TL BORÇ VAR

Metrekare başına talep edilen 373.95 TL'yi kazı çalışması yapan Türk Telekom, Enerjisa, Türksat ve ASKİ'nin yanı sıra 19 kurumun ödediği sadece Başkentgaz'ın bu ücreti yatırmadığı öğrenildi. Başkentgaz'ın belediyeye yaklaşık 10 milyon TL ruhsat harcı ve zemin tahrip bedeli borcu olduğu iddia edildi. Büyükşehir'in her gün Başkentgaz'a biriken borçların ödenmesi talebinde bulunduğu belirtildi.

İŞÇİLER KISA SÜRE ÇALIŞIP AYRILIYOR
Ankara'da doğalgaz dağıtım işini yüklenen Başkentgaz'da görev yapan işçilerin süreklilik arz etmediği, bir ay çalışıp işten ayrıldığı bu nedenle işlerin aksadığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üzgünüz kazı sezonu bitti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN