Okur-yazar olmak için kıyasıya yarış

Giriş Tarihi: 7.11.2014
Okur-yazar olmak için kıyasıya yarış

Altındağ Belediyesi, Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri'nde hayata geçirilen okuma-yazma kursları, bugüne kadar 8 bin kadının hayatını değiştirdi

Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezleri sayesinde 8 bin kadın, okuma yazma öğrendi. 2014-2015 eğitim öğretim döneminde ise 600 kadın, okuma yazma öğrenebilmek için kültür merkezlerinin kapısını çaldı. Karapürçek-1 Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyelerinden 70 yaşındaki Selvinaz Günerkaya, okuma yazma kursuna katılan en yaşlı isimlerden. 2 yıldır okuma yazma kursuna geldiğini söyleyen Selvinaz Teyze, hiçbir dersi kaçırmadığını anlattı.

ARTIK KİTAP OKUYABİLİYOR

Derslerin keyifli geçtiğini ve her geçen gün okuma yazma konusunda mesafe kat ettiğini anlatan Selvinaz Teyze, daha düne kadar okuma yazma bilmediğini, artık takvim yapraklarını, faturaları ve çok sayıda kitabı okuyabildiğini söyledi. 52 yıldır Altındağ'da oturduğunu ve bu süre içinde birçok belediye başkanı gördüğünü ifade eden Selvinaz Teyze, bu imkanların daha önce sağlanmadığını ifade ederek "Bize değer veren bir belediye başkanına sahibiz" dedi. Ayfer Çelik ise Karapürçek-1 Kadın Eğitim Kültür Merkezi'nde okuma yazma kursuna katılan en genç üye... 2 çocuk annesi olan Ayfer Çelik 25 yaşında… Çelik, kursa henüz 1 haftadır geldiğini söyledi. Okuma yazma bilmediği için çocuğunun derslerine yardımcı olamadığını belirten Çelik, "Hastanede form dolduramıyorum. Ya da bir yerden bir yere giderken otobüslerin nereden geçtiğini bilemiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okur-yazar olmak için kıyasıya yarış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN