Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılay'a araç girişi paralı olacak

Giriş Tarihi: 8.11.2014
Kızılay'a araç girişi paralı olacak

"Öncelikli Dönüşüm Programı"nda 2018 sonuna kadar Kızılay'a otomobille girişin paralı olacağı yer aldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2018 sonuna kadar hayata geçirmeyi düşündüğü 'Öncelikli Dönüşüm Programı'nı açıkladı. Programda milyonlarca lıyı ilgilendiren adımlara da yer verildi. Kızılay gibi kent merkezlerine otomobil girişi sınırlandırılacak. Büyükşehirlerde kent merkezine araç girişini ücretlendiren pilot Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) uygulaması başlatılacak.

TASAR UF EDİLECEK

Kızılay'a paralı giriş uygulamasına vatandaştan destek geldi. Aaç yoğunluğundan şikayet eden Gökhan Yılmaz, "Kızılay bütün metro ve toplu taşıma araçlarının merkezinde. Buraya vatandaş gelecekse kendi aracıyla değil toplu taşıma araçlarını kullanarak gelsin. Hem yakıttan hem zamandan tasarruf etmiş olurlar. Uygulanacak sistemle Kızılay'a girişler ücretlenecek" dedi.

ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPARIZ
Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise projenin hayata geçmesi durumunda gereken düzenlemeleri yapmaya hazır olduklarını söyledi. Programın daha tamamlanmadığı için ellerinde detaylı bilgi olmadığını ifade eden yetkililer, "Kızılay'daki araç yoğunluğunun azaltılması ve servislerin kaldırılması konusunda yapılacak düzenlemenin hayata geçmesinin ardından Büyükşehri Belediyesi olarak gereken tedbirleri almaya hazırız" dedi.

HERKES ŞİKAYETÇİ
Şehir merkezine girişlerde para ödenmemesi gerektiğini söyleyen Murat Demir ise "Kızılay'daki araç yoğunluğundan bütün Ankaralılar şikayet ediyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu artık dayanılmaz boyutlara ulaştı. Buradaki araç yoğunluğunun azaltılması konusunda atılacak adımları destekliyorum. Ama ben işim gereği günde 20 kez Kızılay'a girmek zorunda kalıyorum. Araç yoğunluğu azaltılsın ama para ödeme fikrine hayır diyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay'a araç girişi paralı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN