'5 liraya peynir 10 liraya sucuk olmaz'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ucuza satılan mallara karşı vatandaşı uyararak, "5 liraya peynir, 10 liraya sucuk satılıyor. Bu mümkün değil" diye konuştu

Giriş Tarihi: 9.11.2014
'5 liraya peynir 10 liraya sucuk olmaz'
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son zamanlarda yapılan denetimlerde standartlara uymayan, esnaf birliklerinin verdiği fiyat tarifelerinin çok altında yiyecek satanların tespit edildiğini belirterek, "Esnaf birliklerimizin vermiş olduğu fiyat tarifesi duvarında olmayan, tarifenin çok altında satılan yiyeceklere dikkat edin. Merdiven altı üretim dediğimiz mamuller ucuz olabilir ama insan sağlığını da tehdit etmektedir" dedi.

"UZMANLARI DİNLEYİN"
Piyasada satılan et, peynir, süt ve süt ürünlerinin belirli bir maliyetin üzerinde satılması gerektiğini söyleyen Palandöken, "Eğer 10 liraya satılması gereken peynir 5 liraya, 20 liraya satılması gereken sucuk 10 liraya satılıyorsa, vatandaşın bu mamulden şüphe duyması lazım. Nitekim, yetkililerin yapmış olduğu denetimlerde, standartlara uygun üretim yapmayan, taklit ve tağşiş yapan işletmeler tespit edilerek uyarılmakta, ceza kesilmekte ve kamuoyuna açıklanmaktadır. Reklamı yapılan 10 şişe bal 100 TL olamaz. Sağlığımıza dikkat etmeli, aldığımız mamulleri tanıdık yerlerden almaya özen göstermeliyiz. En önemlisi alışveriş yaparken, uzmanların uyarılarını dikkate almalıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'5 liraya peynir 10 liraya sucuk olmaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN