Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baş belası bonzai dönüşüm getirdi

Giriş Tarihi: 10.11.2014
Baş belası bonzai dönüşüm getirdi

Uyuşturucu satıcılarının adresi haline gelen metruk binalarla ilgili Çevre Bakanlığı dönüşüm projesi Başkentlileri sevindirdi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, uyuşturucu veya bonzai türü maddelerin, metruk binaları mesken tutan kişiler tarafından alındığına işaret etmesi ve bu binaların süratle yıkılması gerektiğini söylemesinin ardından gözler Başkent'te kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında boşaltılan gecekondulara çevrildi. 'nın dört bir yanında sayıları 10 binleri bulan metruk binalar vatandaşların güvenliğini de tehdit ediyor. Başkentliler uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarının adresi olan bu binaların bir an önce yıkılmasını istiyor.

'Bir an önce yıkılsın'

Ankara'nın hemen hemen her semtinde görülen ve sayıları 10 binleri bulan metruk ve harabe binalar tehlike saçıyor. Uyuşturucu ticaretinin merkezi haline gelen binalar satıcıların da kullanıcıların da adresi oldu. Özellikle kentsel dönüşüm projelerinin görüldüğü bölgelerdeki boşaltılan gecekondular başta olmak üzere sahipsiz evler madde bağımlılarının uğrak yeri. Güvenliği de tehdit eden binaların bir an önce yıkılmasını isteyen bölge sakinleri, "Bu binalara kimin girip çıktığı belli değil. Buralarda uyuşturucu partilerinin yapıldığını hepimiz biliyoruz. Hem bizim hem de çocuklarımızın geleceğini tehdit eden bu yapıların yıkılmasını istiyoruz" dedi.

'Bu beladan kurtarın'
Başkent'teki metruk ve harabe binalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın devreye girmesiyle kısa sürede yıkılacak. Bakanlığın çalışmalarının en çok kendilerini mutlu edeceğini söyleyen Ankara'nın sorunlu bölgelerinden Aktaş Mahallesi Muhtarı Orhan Ketir, "Bizim mahallemiz Ankara Kalesi'nin tam karşısında yer alıyor. Burası Ankara'nın kalbidir. Başkent'i ziyaret eden turistler buradaki izbeliğe bakıp gidiyorlar. Burada binlerce boşaltılan gecekondu var. Hepsi uyuşturucu satıcılarının mekanı oldu. Belediyenin gücü yetmedi hepsini yıkmaya. Bir an önce buraların yıkılıp uyuşturucu belasından kurtulmasını beliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baş belası bonzai dönüşüm getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN