Dikmen Vadisi'ndeki şelale kaldırılıyor

Giriş Tarihi: 10.11.2014
Dikmen Vadisi'ndeki şelale kaldırılıyor

Dikmen Vadisi 2. etapta bulunan eski şelalenin yıkım çalışmalarına başlandı. Yıkılan şelalenin yerine yeşil alan düzenlemesi yapılacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Dikmen Vadisi'ndeki şelale kaldırılıyor. kaldırılan şelalenin yerine yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları yapılarak vadi daha güzel ve daha yeşil bir görünüme kavuşturulacak. Dikmen Vadisi içerisinde bulunan ve 7 bin metrekarelik alana yapılan dev şelale zamanla eskiyerek kullanılamaz hale geldi. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, şelalenin kaldırma çalışmalarına başladı.

"DİKMEN VADİSİ DAHA ESTETİK OLACAK"
Yıkım çalışmalarının kış şartlarının da etkili olacağı düşünülerek iki ay içerisinde bitirilmesinin planlandığını belirten Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, "Amacımız her zaman olduğu gibi burada da yeşil Ankara'nın güzelliklerini vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır. Çalışmalarımızı kış aylarına denk getirerek hem vatandaşlarımızı rahatsız etmemiş oluyoruz hem de daha yeşil bir parkla hem ilkbahar mevsimine hem de Ankaralı hemşehrilerimize 'hoş geldin' demek istiyoruz. Daha estetik ve yeşil bir alan oluşturmak için kaldırılan şelalenin yerine ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarımızı yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikmen Vadisi'ndeki şelale kaldırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN