Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dikmen Vadisi her mevsim farklı bir renge bürünüyor

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı dünyaya örnek rekreasyon alanı Dikmen Vadisi, her mevsim büründüğü renkleri ve gördüğü ilgiyle dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 13.11.2014
Dikmen Vadisi her mevsim farklı bir renge bürünüyor
Yılın dört mevsimini tüm güzellikleriyle yansıtan ve her mevsim ayrı bir renge bürünen Dikmen Vadisi, Başkent Ankara'nın merkezinde rengarenk görüntüsü, kuşların cıvıltısı, çocukların neşeli sesleri ve insanların huzuruyla apayrı bir yaşam alanı. Vadi, sadece bölgede oturanlarla değil Ankara'nın dört bir tarafından misafirlerle dolup taşıyor.

DOĞANIN UYANIŞI GÖZLENİYOR
Yazın yemyeşil görüntüsü ve modern binalarıyla göz kamaştıran, sonbaharda sararan yaprakların ağaçlarla vedalaşmasına şahit olunan, kışın karla örtünen vadi, ilkbaharda ise doğanın uyanışına şahitlik ediyor. Gelin ve damatlıklarıyla düğün günlerini vadide ölümsüzleştiren Başkentliler, gecelere özel aydınlatmasıyla da yine Dikmen Vadisi'ni tercih ediyor.

VADİDE 20 BİN AĞAÇ VAR
Şehrin orta yerinde, 707 bin metrekareden oluşan dev vadide bulunan 42 farklı türdeki yaklaşık 20 bin ağaç, çeşitli türlerdeki 421 bin çalı, 15 bin sarmaşık ve rengarenk çiçeklerin güzelliği fotoğraf karelerine böyle yansıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikmen Vadisi her mevsim farklı bir renge bürünüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN