Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bulvarlarda afiş temizliği

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bulvarlarda çeşitli yerlere yapıştırılan, görsel kirliliğe neden olan afişleri çeşitli kimyasal ürünlerle temizliyor

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Bulvarlarda afiş temizliği
Büyükşehir Belediyesi kent temizlik ekipleri, Başkent'in bulvarlarında görsel kirliliğe neden olan afişleri çevreye zarar vermeyen kimyasallar kullanarak temizliyor. Başkent'in bulvarlarının ve kaldırımlarının 7/24 temizliğini yapan Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, duvarlara, üst geçitlere, otobüs duraklarına, elektrik direklerine ve reklam panolarına gelişigüzel bir şekilde yapıştırılan veya asılan afişleri sürekli kaldırıyor.

İlanlar kenti kirletiyor
Çeşitli konular içeren ilanların kentin değişik noktalarına rastgele yapıştırıldığını ve görsel anlamda kirliliğin oluştuğunu belirten Kent Estetiği Dairesi yetkilileri, bu afişlerin çevreye zarar vermeyen kimyasallar ve basınçlı su kullanılarak temizlendiğini kaydetti. Yetkililer, ilanların kenti kirlettiğine dikkat çekerek, "Bu afişlerin de temizliği için belli bir bütçe ayrılıyor ve belli bir emek harcanıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın daha duyarlı olması gerekir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulvarlarda afiş temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN