Yürümeyi bilen herkes tango yapabilir

Çağdaş Sanatlar Merkezi, görme engellilere tango öğretiyor. Engelliler tango ile hem hayata bağlanıyor hem de başka insanlarla kaynaşarak özgüven kazanıyor

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Yürümeyi bilen herkes tango yapabilir
Başkent'te dans kurslarına olan rağbetin her geçen gün arttığını ve insanların büyükşehrin stresinden dans ederek kurtulmaya çalıştığını belirten Golden Tango Eğitmeni Ali Akkaya, "Görme engellilere engellerini unutturma adına da faaliyet gösteriyoruz. Çünkü bizce yürümeyi bilen herkes tango yapabilir. 7'den 70'e tüm insanlara hitap eden bir ortam sağlıyoruz. Tüm duyguların tango dansında birleştirildiği ve Ankaralıların dans dolu saatler yaşadığı yerdir Çağdaş Sanat" dedi.

Dansın özünde 'aşk' tutkusu var
Ankara Çağdaş Sanat'taki kurslara farklı yaş ve meslek gruplarından çok sayıda dans tutkununun katıldığını söyleyen Akkaya, "Tango çok farklı bir dans. Çünkü asil, ağırbaşlı, kimi zaman öfkeli, kimi zaman ateşli, vazgeçilmez ve tutkuyu barındırır. Tangonun dramatik duygusu, dans sırasında çok zengin doğaçlama fırsatı yaratması, dansın özünde aşk ve melankolik tutkusu yaratmasından ileri gelmektedir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yürümeyi bilen herkes tango yapabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN