Çankayalı 'metruk' kabusuyla yaşıyor

Çankaya Bağcılar'daki çok sayıda metruk bina uyuşturucu bağımlılarının yuvası haline geldi. Mahalleli "acilen yıkın" çağrısında bulundu

Giriş Tarihi: 17.11.2014
Çankayalı 'metruk' kabusuyla yaşıyor
Sabah 'nın gündeme getirdiği metruk yapılar, Çankaya'da da tehlike saçmaya devam ediyor. Bağcılar Günaltay Mahallesi sakinleri, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında boşaltılan gecekonduların uyuşturucu satıcısı ve kullanıcılarının adresi haline geldiğini belirtti. Vatandaşlar, Çankaya'nın göbeğindeki manzaranın Başkent'e yakışmadığını vurguladı.

GÜVENLİĞİ TEHDİT EDİYOR

Metruk binaların bulunduğu bölgede arsası olan hissedarlar, mevcut durumun güvenliği tehdit ettiğini ifade ederek, "Burada 2013 yılında küçük bir erkek çocuğuna tecavüz olayı gerçekleşti. Bu binalara kimin girip çıktığı belli değil. Buralarda uyuşturucu partilerinin yapıldığını hepimiz biliyoruz. Kız erkek partnerlerin uğrak yeri haline geldi. Fuhuş yuvası oldu. Hem bizim hem de çocuklarımızın geleceğini tehdit eden bu yapıların yıkılmasını istiyoruz" dedi.

MUHTARLAR DİLEKÇE VERDİ

Mahalle sakinlerinden Kahraman Ufuk Öz, "Burası gerçekten Başkent'e yakışmıyor. Bademlidere, Bağcılar, Boztepe muhtarları da terk edilmiş gecekonduların yıkılması için dilekçe verdi. Burası Çankaya Belediyesi'nin imara kapalı yeşil alan projesindeydi. Sonra kentsel dönüşümle Büyükşehir Belediyesi'ne geçti" diye konuştu.

POLİS ALIYOR GERİ GELİYORLAR
Bölgede uyuşturucu yuvası haline gelen 28 bina olduğu bilgisini veren mahalle sakinleri, "Kapısı, bacası, penceresi olmayan bu pejmürde yerleri mesken edinmişler. Polisi arıyoruz, geliyorlar toparlıyor buradakileri ancak daha sonra bir bakıyoruz aynı kişiler tekrar burada. Çoluk çocuk dışarı çıkmaya korkar olduk" ifadelerini kullandı.

'FUHUŞ BELASINDAN KURTARIN'
Büyükşehir 'in çalışmalarının kendilerini mutlu edeceğini söyleyen muhtarlar, "Çankaya Ankara'nın kalbidir. Konsoloslar, üst kademe insanlar buradaki izbeliğe bakarak oturuyorlar. Burada 28 tane boşaltılan gecekondu var. Hepsi illegal olayların mekanı oldu. Bir an önce buraların yıkılıp uyuşturucu, fuhuş belasından kurtulmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankayalı 'metruk' kabusuyla yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN