"Saçma sapan konuşmuş"

Cavcav’a en sert tepki Ahmet Çakar’dan geldi: "Çok net söylüyorum, başkan saçma sapan konuşmuş" diyen Ahmet Çakar, İlhan Cavcav ile ilgili şunları söyledi

Giriş Tarihi: 18.11.2014
Saçma sapan konuşmuş
Sakalın imam hatip ile ne ilgisi var. Kendine yakıştığını düşünen herkes sakal bırakır. Kendisi koca kulübü huzurevine çevirdi biz ona bir şey diyor muyuz? Kendisine saygı ve sevgim var ama bu söylediği çok yanlış. Sen gencecik çocukların sakalına niye karışıyorsun. Cavcav "Ötekeleştirme" yapıyor.

BELLİ BİR YAŞTAN SONRA ZOR!
İnsanlarda belli bir yaştan sonra beyindeki işleyiş ve karar mekanizmaları iyi çalışmaz. Maalesef bu biyolojik bir gerçek. Koca kulübü ne hale getirdiğini herkes görüyor. Dakka başı antrenör değiştiriyor, antrenör okulu açıyor, "Antrenöre gerek yok ben oynatırım" diyor. Sen sakalı bırak da kulübe bak. Gençlerbirliği'ni nasıl daha iyi hale getirirsin ona bak. Bu aklı başında birinin söyleyeceği şeyler değil.

NE DEDİĞİNİ BİLMİYOR?

Hayır bir şey değil, yarın çıkar "Tayyip Bey gitsin ülkeyi ben yönetirim" de diyebilir ya da Obama ile ilgili bir şey söyler. Bunlar komik şeyler ama ama maalesef o bunları ciddi anlamda söyleyebilir. Yaşı gereği artık bırakması gerekiyor.

LEVENT TÜZEMEN
Kontrolden geçsin

İlhan beyin yasağı kabul edilemez. Bu tür söylemler toplum içinde rahatsızlık yaratır. "İmam Hatip Okulu mu?" diyerek niye o çocukları kötülüyorsun kardeşim. Onların suçu ne? Hem çocuklara örnek olsunlar diyorsun hem de yaptıklarınla ortalığı karıştırıyorsun. Sezon başı belli kurallar getirirsin, 'deplasmana şöyle gidilir evde böyle olunur' dersin tamam. Ama çocukların sakallarıyla senin ne işin var. Sen özgürlüklere nasıl müdahale edebilirsin? İlhan Bey'in ciddi anlamda sağlığıyla ilgili bir check-uptan geçmesi gerekiyor.

GÜRCAN BİLGİÇ
Kimseler karışamaz

Herkes saçını sakalını istediği gibi uzatır, kestirir. Buna kimsenin karışma hakkı yok. Oyuncunun sözleşmesine bu şartı koydurmadıysan şimdi böyle bir yasak aldıramazsın. Yapılan tavır o oyuncunun özgürlüğüne müdahaledir. Sakalını kes diyerek ayrımcılık yapamazsınız.

TÜRKİYE PROFESYONEL FUTBOLCULAR DERNEĞİ BAŞKANI AYHAN AKBİN
Kendisi oynasın!
Futbolcular yaş itibariyle gençlerdir. Giyim tarzları, sakalları ya da saçlarıyla değerlendirmek son derece yanlıştır. Kendisi çıkıyor, "Antrenöre gerek yok ben takımı oynatırım" diyor, şimdi de oyuncunun saçına sakalına karışıyor. O zaman çıksın sahada kendisi oynasın. Bu çocuklar gençtir. Onlara, "Sakallarını keseceksin, kesmezsem para cezası veririm" demek insan haklarına aykırıdır. Bunu İmam Hatip Okulu'na bağlamış. Dün İtalya- Hırvatistan maçını izledim. Oradaki oyuncuların yüzde 80'i sakallıydı. İtalyanlar da mı İmam Hatip Okulu'ndan. Böyle saçmalık olmaz. Zaten İlhan Cavcav, bu kafayla sadece Türkiye'de bir kulüp yönetebilir. Dünyanın hiçbir yerinde yöneticilik yapamaz.
***
GENÇLERBİRLİĞİ'Nİ HUZUREVİNE ÇEVİRDİ

Cavcav'ın "Maça sakallı çıkana 25 bin TL para cezası vereceğim" sözleri ortalığı fena karıştırdı

Gençlerbirliği'nde sakal tartışması büyüyor. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın lig tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir açıklamaya imza atmasının ardından gözler Başkent kulübüne çevrildi. Sezon başından bu yana Gençlerbirliği ve Hacettepe'de 5 hoca değişikliği yapan, sonrasında "Antrenöre gerek yok takımı ben çalıştırırım. Hatta antrenör okulu açacağım" açıklaması yapan şimdi de "Maça sakallı çıkan oyuncuya 25 bin TL ceza keseceğim" diyen İlhan Cavcav hakkında "Sakalı bırak, kulübe bak" yorumları yapıldı.

'BURASI İMAM HATİP OKULU MU?'
80 yaşındayım ve her gün tıraş oluyorum be kardeşim. Ne o Beşiktaş'ın antrenörü çıkıyor böyle bir sakal? Volkan'da böyle bir sakal? Selçuk'ta sakal, Beşiktaşlılar'da sakal. Yahu arkadaş, burası imam hatip okulu mu?" diyerek Gençlerbirliği'nin Karabükspor ile yapacağı lig maçına sakalla çıkan futbolculara 25 bin TL ceza vereceğini söyleyen İlhan Cavcav, "Bu karara uymayıp ısrar edenler kadro dışı bırakılacak" açıklaması tartışmalara neden oldu.

OYUNCULARIN ÇOĞU SAKALLI
Cavcav'ın bu açıklamalarına rağmen kırmızı-siyahlı futbolcular dün yapılan antrenmana yine sakallı çıktı. Sabah saatlerinde yapılan antrenmana katılan kırmızı-siyahlı oyunculardan Gosso, Uğur, Özgür, Artun, Doğa ve Antal'ın sakallı, Sedat'ın ise "top sakal"lı olduğu görüldü. Milli maçlar ve sakatlıkları nedeniyle antrenmana çıkmayan İrfan Can, Berat Tosun, Ramazan ve Nizamettin'in de sakallı olduğu öğrenildi. Kulüp yetkilileri oyuncuların maçtan önce sakallarını keseceğini söyledi.

KESMEZLERSE NE OLACAK?
Cavcav'ın yasağına rağmen Karabükspor maçına sakallı çıkan oyuncular 25 bin TL ceza ödeyecek. Sonraki hafta oynanacak Trabzonspor maçına da sakallı çıkan olursa, kadro dışı bırakılacağı açıklandı. Ama Gençlerbirliği'nde sakallı oyuncular takımın iskeletini oluşturuyor. Yani bu oyuncular sakallarını kesmemekte direnirlerse sahaya çıkacak oyuncu kalmayacak.

TALİMATLARA GÖRE ZORLAYAMAZ
İlhan Cavcav'ın yasak kararı Transfer Talimatı'nın 24. maddesine takılıyor. Bu maddede "Kulüpler sezon başlangıcından en geç bir hafta önce o sezon uygulayacakları iç yönetmelikleri ve disiplin talimatlarını TFF'ye göndermek zorunda. Kulüpler, TFF'ye tescil ettirdikleri ve uygulayacakları iç yönetmeliklerini ve disiplin talimatlarını imza karşılığında futbolcuya teslim ve tebliğ eder" ibaresi yer alıyor. Buna göre Cavcav, sakalla ilgili kararı sezon başı almadıysa şimdi böyle bir yasak kararı alması mümkün görünmüyor.

BAŞKANIMIZ NE DERSE O!
Teknik Direktör İrfan Buz, sakal tartışmalarıyla ilgili "Başkanımızın kararına saygı duymamız gerekir. O böyle uygun gördü" derken, oyunculardan Uğur Çiftçi de "Başkanımız büyüğümüzdür. Sakalınızı kesin derse keseriz. Onun sözleri babamızın sözleri gibidir" diye konuştu. Takımdaki yabancı oyunculara ise hala konuyla ilgili bir tebliğin yapılmadığı öğrenildi.

CAVCAV ÖZÜR DİLEDİ
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, "Kullandığım 'imam-hatip' ibaresi yüzünden rencide olanlar varsa, bu amacını aşan yanlış benzetmeden dolayı özür dilerim" dedi. İlhan Cavcav, Gençlerbirliği futbolcularına getirilen 'sakal' yasağına ilişkin kararını hatırlatarak, "Futbolcularımıza sakal bırakmayı yasakladığıma dair bir açıklama yaptım. Ancak ses getiren bu açıklama, maalesef sürçülisan ederek kullandığım 'imam-hatip' ibaresi yüzünden amacını çok aşan, çarpıtan, ideolojik ve siyasi boyutlu yorumlara sebep oldu" değerlendirmesinde bulundu.


BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
"Saçma sapan konuşmuş"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN