Türk sineması PTT puluna konu oldu

Türk sinemasının efsane oyuncuları Selda Alkor ve Yusuf Sezgin, 100'üncü Yıl Anma Pulu tanıtımı için Başkent'e geldi. Sinemacılar, etkinliği anlamlı buldu

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Türk sineması PTT puluna konu oldu
Türk sinemasının 100'üncü Yıl Anma Pulu tanıtımı, PTT Pul Müzesi'nde gerçekleştirildi. Tanıtıma sinemanın emektarları Selda Alkor ve Yusuf Sezgin'in yanı sıra PTT Genel Müdürü Osman Tural, Sinema Genel Müdürü Mesut Cem Erkul ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Program sonrası katılımcılar temsili pulları imzaladı.

SİNEMA İLE PUL BULUŞTU

Alışılmışın dışında bir etkinlikte sinemayla pulun buluştuğunu ifade eden Tural, "Türk sinemasının 100'üncü yılında sinema dünyasının yanında olmak biz PTT mensuplarına gurur verdi. Son yıllarda artan seyirci ve film sayısı sinema için umut verici. Şirketimizce 'Türk Sineması'nın 100. Yılı' konulu bir adet anma bloğu, ilk gün zarfı ile anma pulu ve ilk gün zarfının yer alacağı pul portföyünü satışa sunmuş bulunuyoruz. 100'üncü yılda sinemaya katkımız olsun istedik" dedi.

DOĞRU YERDE DEĞİL
Alkor, "İyi ki sinemanın içinde olmuşuz, bu güzellikleri yaşayabiliyoruz. Yaşasın Türk sineması. Dünya sinemasına baktığım zaman Türk sinemasının doğru yerde olduğuna inanmıyorum. Türk sinemasının daha üst seviyede olmasını arzu ediyorum. Özgün bir rolde yer almak istiyorum" dedi.

"GENÇ OYUNCULAR BAŞARILI"
Türk sinemasına 50 yılını verdiğini söyleyen Yusuf Sezgin ise "Sinemamıza nice 100 yıllar diliyorum. Aramızdan ayrılan büyükleri rahmetle anıyorum. Biz Türk sinemasının cefasını çektik. Şimdi teknoloji ile sefa sürülüyor. Genç arkadaşları da sinemada başarılı buluyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk sineması PTT puluna konu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN