Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafik sorununa 'kardeş köprü'

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Trafik sorununa 'kardeş köprü'

Keçiören'deki trafik çilesi, Basınevleri kavşağından Samsun Yolu'na bağlanacak yeni köprüyle çözülecek. Proje için imar değişikliği gerçekleştirildi

'nın en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip ilçesi Keçiören'de sabah işe gidiş ve akşam eve dönüş saatlerinde tıkanan Fatih Köprüsü'nün yükünü hafifletecek "kardeş" bir köprü için çalışmalara başlandı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Fatih Köprüsü'nün benzeri bir şekilde inşa edilecek yeni köprü ile trafik çilesi bitecek" dedi.

VİYADÜK YAPILACAK
Mustafa Ak, "Keçiören'de yaklaşık 850 bin kişi yaşıyor. İşe gidenler Fatih Köprüsü'nden geçiyor ve büyük yoğunluk yaşanıyor. Bununla alakalı imar düzenlemesi gerçekleştirildi ve imarda yeni bir çıkış sağlandı. Büyükşehir Belediyesi şu an köprü yapımı için proje çalışmasına devam ediyor. Basınevleri Kavşağı'ndan Samsun Yolu'na ve Turgut Özal Bulvarı'na bağlayacak bir viyadük çalışması gerçekleştiriliyor" şeklinde konuştu.

MELİH GÖKÇEK BU KONUDA HASSAS
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in projeyi yakından takip ettiğini vurgulayan Ak, "Melih Bey köprüleri çok hızlı yapıyor. İnanıyorum ki başladığı andan itibaren en geç bir yıl içerisinde tamamlanmış olur. Melih Bey de bu konuda hassas ve bunun yapılması ile alakalı gerekli talimatları verdi. Biz de takip ediyoruz. Şu an proje çizim çalışmaları devam ediyor. Yapılacak bu köprünün hem Dışkapı'ya hem de Turgut Özal Bulvarı'na bağlanmasının yanı sıra Konya ve Samsun istikametine gidecek olanların bağlantıları üzerine Ulaşım Daire Başkanlığı çalışma yapıyor" dedi. Metro çalışmasının da tamamlanmasıyla Keçiören'in trafik sorununun ortadan kalkacağını belirten Ak, "Yapılacak köprü ile trafiği yarı yarıya rahatlatacağız. Metro da devreye girinci sorun kalmayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik sorununa 'kardeş köprü'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN