Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim ve Ahlak Şurası 'da gerçekleşti

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Eğitim ve Ahlak Şurası Ankara'da gerçekleşti

Eğitim-Bir-Sen ve Türkiye Yazarlar Birliği, yazar ve şair Mehmet Akif İnan anısına düzenlenen "Eğitim ve Ahlak Şurası" Bera Otel'de yapıldı

Eğitim-Bir-Sen ve Türkiye Yazarlar Birliği'nin düzenlediği, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı eğitimci, yazar ve şair Mehmet Akif İnan anısına organize edilen "Eğitim ve Ahlak Şurası"nın açılışı Bera Otel'de gerçekleşti. 34 bilim insanının yanı sıra Eğitim-Bir-Sen ve TYB yöneticilerinin katıldığı Şura'da siyasetçiler, bürokratlar, gazeteciler ve yazarlar da yer aldı.

"BİRÇOK ENGEL GÖRÜYORUZ"
Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, şura boyunca eğitimdeki sorunlara değineceklerini söyleyerek, karakter ve şahsiyet eğitiminden sadece din kültürü öğretmenlerinin sorumlu olmadığını vurguladı. Gündoğdu, "İyi insan inşası için eğitim sistemimiz, YÖK mevzuatımız, yasalarımız, Anayasamız yeterli mi sorularını sorduğumuzda birçok engel olduğunu görüyoruz. Maalesef eğitim sistemimiz gençleri öğrenci sıfatına hapsediyor. Onların insan sıfatını örtüyor" dedi.

MODERN EĞİTİM BAŞARISIZ OLMUŞTUR
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yardımcısı Halil Etyemez ise ahlak ve eğitim ile ilgili düşüncelerini "Modem eğitim ve okul, toplumu şekillendirme, bireylerin yaşamını dönüştürme ve yeni bir ahlak düzeninin inşası konusunda başarısız oldu" sözleriyle paylaştı. Şuraya Mehmet Akif İnan'ın talebesi AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim ve Ahlak Şurası Ankara'da gerçekleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN