Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan B. ATALAY: Melih Gökçek abartmış!

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Başkan her zaman ki başkan, yine abartmış. Neyse şu Kılıçdaroğlu'yla alıp veremediği! Ne ipe sapa gelmez iddialar.
Neymiş efendim Kılıçdaroğlu paralel yapının piyonuymuş da paralellerin elinde görüntü-mörüntü bir sürü doküman varmış da bilmem nede, bilmem ne!
Hem niye kıskanıyorsun adamı, niye?
Adam çalıştı çabaladı, bir sürü kaset-maset, film-fırıldak, sonuçta kongreyle seçilmedi mi?
Seçildi. Bir sürü olağan ve olağanüstü kongrede yine seçilmedi mi? Seçildi. Sen ömrün boyunca siyaset yaptın, hiç 14 partiyi bir araya getirebildin mi? Yok. Hem sen hiç Türkiye'nin bütün muhalefetiyle birleşip, bir partiye karşı seçim kaybettin mi? Yok.
Adam girdiği bütün seçimleri kaybetti, hiç bozuldu mu? Yok. Yerinden oynadı mı? Yok. Adamın yüzü kızardı mı? Yok.
Sen bir seçim kaybet de bak neler oluyor! Adam neredeyse dünya rekoru kırıyordu, sen anca konuş (!) Sana otuz yıldır başkan diyorlar, adam ahir ömründe bi 'Çarkçıbaşılık' unvanı aldı, onu bile çekemiyorsun! Valla ayıp! Koskoca başkan olmuşsun, hiç yakışıyor mu adama, "Peynir ekmek yer gibi hilafı hakikat konuşuyor" demen. Ne yapsın acından ölsün mü, karnı acıkmış adamın!
Herkesin gıdası ayrı! "Yalancı" mı diyorsun yoksa adama? Adama, "Baykal'a ihanet etti. O'nu arkasından bıçakladı!" diyorsun, ne yapsaydı. CHP'de başkanlık prosedürü böyle! Darbesiz gelinmiyor. Adamın ne suçu var? Hakikaten ayıp etmişsin.
Hem senin başbakanın, cumhurbaşkanın bak nasıl efelenip dikine dikine konuşuyorlar. Tabi, sizin tuzunuz kuru, Kılıçdaroğlu gibi kasetleri olsun da konuşsunlar bakalım. Bekara karı boşamak kolay tabi. "Kılıçdaroğlu MİT'e paralel yapı yüzünden yükleniyor..." diyormuşsun.
Ne yapsın adam, O MİT'le uğraşmasa içerdekiler onunla uğraşacak, Çarkçıbaşılığı da mı kaybetsin garip?
Hem atalarımız, "Kırk yıllık Kani, olur mu yani!" dememiş mi? Demiş.
Sen ne konuşuyorsun! Bu yaştan sonra adam doğruluk, dürüstlük peşine mi düşsün! Acımasız birisin sen başkan! Adam koskoca SSK'yı batırmış.
Senin batırdığın bir tane kurum var mı?
Yok. Sen anca kıskan dur! Adam analitik düşünüyor, sosyalsiyasal analizler yapıyor, bir kere de sen yaptın mı? Yok.
Adam, "SSK'da işler neden kötü gidiyor?" sorusuna, nüfus artışını mazeret olarak gösteriyor. Bak, bak, bak! Ne analitik bir yaklaşım. Ya sen, sen anca monolog modda kal!
Hem sen kaç senelik başkansın, senin SMS hattın var mı? Yok. Sen anca köprü yap, yol yap, çalış dur. Adama 3131 hattı kuruldu n'aber. Sazan yazıp 3131'e gönderiyorsun, Kılıçdaroğlu'nun resmi geliyor. Kıskançlığından çatlayacaksın valla, demedi deme bak!
Valla ayıp, garibe ağız tadıyla bi başkanlık yaptırmadın. Neyse çekemediğin?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan B. ATALAY: Melih Gökçek abartmış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN